Selfie İçin Yaratılmış Vivo X7 ve X7 Plus Sizlerle!

Akıllı telefon pazarının en rekabet dolu olduğu yerlerden olan Çin, birçok farlı üretici tarafından on numara cihazların üretildiği önemli bir nokta olarak biliniyor. Burada üretilmekte olan cihazlar, genelde tasarımsal olarak büyük markalara benzese de (Apple veya diğer markaların ürünlerine) özellik olarak kesinlikle bu markaların cihazlarından daha iyi işler yapabilecek özelliklere sahip olduğunun altını çizelim.

Çin kökenli üretici olan Vivo markası, Apple ürünlerinin tasarımlarını benimseyerek çıkardığı ürünlerle bilindiğini ve yeni çıkardığı iki üründe de bu durumun bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu cihazlarda, Apple’da bulunmayan önemli bir özellik var! Ön kamerası tam tamına 16 MP olan bu cihaz, selfie için yaratılmış!

İphone 6S tasarımı ağırlık basıyor

Görünüşünü çok mu sevdiler bilinmez ama Vivo X7 ve X7 Plus cihazlarının tasarımları, neredeyse İphone 6S cihazının tıpa tıp aynısı! Bazı ince küçük farklılıklar bulunsa da, replika düzeyinde benzerliği olduğunu söylemek mümkün. Hoş bir durum olma da insanların ilgisini çektiği kesin!

mukemmel-selfie-kameralariyla-vivo-x7-ve-x7-plus-resmi-olarak-tanitildi-705x290

Vivo X7 ve Vivo X7 Plus Özellikleri

Orta seviyeye hitap eden cihazların özellikleri birbirine yakın olduğunu ve boyutsal farklılıkların olduğunu ilk başta hatırlatalım. Vivo X7 cihazının ekranı 5.2 inç boyutlarında iken X7 Plus cihazında ise bu ekran 5.7 inç boyutlarına çıktığını görüyoruz.

Cihazlarda işlemci olarak orta seviye için en ideal olan Snapdragon 652 işlemci seçilmiş. Günümüzün orta seviyeli telefonlar için tercih edilebilecek en iyi tercih olduğunu hatırlatalım. Yine her iki cihaz üzerinde 4 GB RAM ile beraber 64 GB depolama arabirimi bulunuyor.

Vivonun kendi arayüzü ile gelecek olan Android 5.1 işletim sistemi, güncelleme desteği alıp almayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. İşte telefonun ağır basan özelliği ise 16 MP çözünürlükte bulunan ön kamerasının bulunması! Arka kameralar ise Vivo X7 için 13 MP ve X7 Plus için 20 MP tercih edilmiş.

Çin pazarında 7 Temmuz tarihinde satışa sunulması beklenen Vivo X7 fiyatı 375 dolar etiketine sahip olacak. Diğer cihazın satış tarihi 25 Temmuz olacağı bilinirken, fiyatı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler