Samsung Z9 Yüksek Performans Vaat Ediyor!

Son 5 yıldır yıldızı parlayan akıllı telefon üreticisi Samsung, Android işletim sistemini hızlı bir şekilde benimsemesiyle beraber pazarda inanılmaz bir büyüklüğe ulaşmış durumda. Akıllı telefon sektörünün Android işletim sistemine sahip olan paydasında satış rekorları kıran ve insanların elinden düşürmediği Samsung markası, kendi geliştirdiği işletim sistemi ve donanımları ile de önemli işler yapmaya devam ediyor.

Samsung, Android işletim sistemine sahip cihazlarının yanında kendi işletim sistemi olan Tizen yazılımına sahip telefonlarda çıkararak sektörde uygun fiyata giriş ve orta seviyede telefon sunarak pazarın çeşitlenmesinde önemli bir girişim yapmaya devam ediyordu. Ancak yakın zamanda internete sızan bilgilerle beraber bu işletim sistemiyle gelecek yüksek performansa sahip üst düzey bir telefon getirmeyi planlayan Samsung, fiyat anlamında düşük bir cihaz getirirse dengeleri sarsabilir gibi görünüyor.

Tizen İşletim sistemine sahip Samsung Z9

Samsung tarafından desteklenen ve geliştirilen Tizen işletim sistemi ile ilgili en yeni haberlerden olan Samsung Z2 modelli cihaz, giriş ve orta seviyesine hitap eden uygun yollu bir model olarak piyasaya yakın zamanda sunulacak ve satışı gerçekleşecek. Bu cihazın satışa çıkacak ülkeler arasında Türkiye’de bulunurken, internete Samsung Z9 cihazı hakkında bir sızdırılma gerçekleştirildi!

Hindistan tarafından yapılan bu sızdırılma, nakliyat hizmeti veren popüler Zauba firması tarafından geldiği için ciddi bir bilgi olarak karşılanıyor. SM-Z930F model adı ile görülen cihazın Samsung Z9 adlı model olacağı ve yakın zamanda bu cihazla alakalı bilgilerin internette paylaşılacağı düşünülüyor. İlginç olan şey ise 23 Ağustos tarihinde yayınlanacak olan Samsung Z2 cihazın gündeme geleceği vakitte böyle bir cihazın ortaya çıkmış olması, ilginin bu cihaza yönelmesine sebebiyet verebilir.

Yapılan tahminlere ve ürün ile ilgili haberlere bakıldığında, Samsung Z9 cihazı Tizen işletim sistemli cihazlar arasında yer alan Amiral Gemisi modeli olarak tanıtılması düşünülüyor. Belki 23 Ağustos tarihinde ortaya çıkmayacak bu cihaz, yakın zamanda Samsung tarafından yayınlanarak kullanıcılara duyurulması bekleniyor. Fiyat anlamında ciddi bir düşüş yaşanması halinde, Android işletim sitemli cihazlar yerini Tizen işletim sistemli cihazları alacağı günleri görmemiz mümkün olabilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler