Samsung ve Olympus, Akıllı Telefon Kameraları İçin Birlikte Çalışabilir

Samsung, Çinli telefon markaları ile büyük bir rekabet içerisinde. Bu rekabet kamera alanında da devam ediyor. Samsung Galaxy S21 Ultra, dünyanın en iyi akıllı telefon kamerasına sahip modellerden birisi. Ama Xiaomi Mi 11 Ultra ciddi bir rakip olarak karşısına çıktı.

Samsung, premium malzeme ve yüksek performanslı kamera kullanan akıllı telefon üreticilerinin başında geliyor. Çinli üreticiler Huawei, Xiaomi, Oppo, OnePlus ve Vivo gibi şirketler; daha büyük sensörler kullanarak kamera rekabetinde öne geçmeye çalışıyorlar. Hatta bazı üreticiler, profesyonel kamera markalarıyla ortaklıklar kurdular. Huawei şirketi Leica ile, Vivo şirketi Zeiss ile, OnePlus şirketi de Hasselblad ile çalışıyor.

Yapılan bir sızıntıya göre, Samsung da gelecekte aynı hamleyi yapabilir. Samsung’un gelecekte üreteceği akıllı telefonları için Olympus ile ortaklık kurabileceği söyleniyor. Çin sosyal medya sitesi Weibo’da, Ice Universe tarafından yapılan paylaşıma göre, iki markanın gelecekte işbirliği yapacağı duyuruldu. 

Olympus, 1919’dan beri kamera üretiminde titiz bir geçmişine sahip. Samsung, görüntü sensörleri üretiyorr ama gelecekteki akıllı telefonları için yüksek kaliteli fotoğraf ve kamera modülleri üretmek için Olympus ile anlaşabilir. 

İki marka arasındaki görüşmeler devam ederse, önümüzdeki yıl Galaxy S22 serisiyle veya bu yılın sonlarında Galaxy Z Fold 3 modeliyle ortaklıklarının ilk ürünlerini görebiliriz .

Popüler Haberler

İlgili Haberler