Samsung, Sanal RAM Miktarını Değiştirmeye İzin Verecek

Samsung tarafından hazırlanan yeni One UI 4.1 kullanıcı ara yüzü ile Samsung RAM Plus özelliği kullanılırken, 3 farklı sanal RAM kapasitesi sunulacak ve istenilen sanal RAM tercihi yapılacak.

Samsung One UI 4.1 Ara yüzü:

Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy S22 serisi akıllı telefonlar ve Galaxy Tab S8 serisi tabletlerde One UI 4.1 kullanıcı ara yüzü bulunuyor. Bu en yeni ara yüz ile beraber, RAM Plus özelliği geliştirildi ve kapasiteyi değiştirme imkanı sunuldu.

Samsung, geçen yıl RAM Plus özelliğini kullanıma sunmuştu. RAM Plus, cihazın depolama biriminden 4GB alan ayırarak, sanal bir RAM alanı oluşturuyordu. Ancak bu 4GB değerini arttırma ya da azaltma imkanı bulunmuyordu.

Samsung, önümüzdeki günlerde yapacağı güncelleme ile kullanıcılarına sunacağı One UI 4.1 ara yüzü sayesinde, artık 3 farklı RAM seçeneği sunacak. Kullanıcılar; 2GB, 4GB, 6GB ve 8GB değerinde sanal RAM alanı belirleyecek.

Bunun yanında One UI 4.1 ara yüzü; akıllı telefonların Pro modunda daha fazla kamera kontrolü sunacak; tabletlerin çoklu pencere sistemini geliştirecek ve akıllı saatlerin uyku koçu gibi yeniliklere kavuşmasını sağlayacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler