Samsung Galaxy S8 Satış Fiyatı Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8, Samsung cephesinde Galaxy Note 7’nin yarattığı olumsuzlukları gidermek ve şirketin başarısını yeniden gösterme hedefiyle kullanıcısıyla buluşması bekliyor. Hakkında çıkan sızıntı haberler sayesinde Samsung Galaxy S8 hakkında pek çok bilgiye sahip olduğumuzu söylemek mümkün. Cihazın tasarımı ve teknik özelliklerine dair sızıntıların ardından satış fiyatıyla ilgili bilgi de sızdırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S8’in iki farklı ram seçeneğiyle geleceği duyurulmuştu. Avrupa ve Amerika gibi bölgelerde 4GB RAM ve 64GB depolama alanı model satılırken, Çin ve Güney Kore’de ise 6GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla satışa sunulacak. GSM Arena sitesi tarafından aktarılan habere göre 64GB depolama alanlı Galaxy S8 6088 Çin Yuanı yani 885 dolar satış fiyatına sahip olacak. 128 GB depolama alanına sahip model ise 6488 Çin Yuanı yani 943 dolar satış fiyatı ile satılacak.

Türkiye Fiyatı Ne Olacak?

Sızıntıları değerlendirdiğimiz zaman Samsung Galaxy S8 4GB RAM ve 64GB depolama alanına sahip modeliyle Türkiye pazarına çıkacak. Döviz kurları ve çeşitli vergi parametreleriyle birlikte fiyatı değerlendirdiğimiz zaman Galaxy S8’in 4000 TL’ye yakın bir fiyat ile ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy S8 Nisan’da Raflarda Olacak

Daha önceki iddialar modelin tanıtımı için Şubat ayını işaret ediyordu. Ancak son güvenilir sızıntılar Samsung Galaxy S8’in resmi tanıtımının Mart ayında New York’da düzenlenecek “Galaxy Unpacked” etkinliğinde yapılacağını gösteriyor. Böylece cihaz Nisan ayından itibaren kullanıcısıyla buluşacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler