Samsung Galaxy S22 Ultra, DxOMark Testlerinde 131 Puan Aldı..

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Samsung Galaxy S22 Ailesinin en üstüne konumlandırılan S22 Ultra modeli, DxOMark tarafından test edildi ve puanlandı.

Samsung Galaxy S22 Ultra, DxOMark tarafından yapılan en son testlerde yalnızca 131 puan alarak, genel sıralamada 13. oldu. Geçen yıl piyasaya çıkan Oppo Find X3 Pro da aynı puanı almıştı.

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmede, S22 Ultra’dan alınan fotoğrafların her koşulda hoş bir beyaz dengesine ve renklere sahip olduğunu bildiriliyor. Cihaz ayrıca geniş dinamik aralığı ile çoğu sahnede iyi pozlama sağlıyor.

Cihaz, tüm yakınlaştırma ayarlarında güzel renkleri ve pozlamayı korumayı başarıyor. Video performansı ise; hızlı ve pürüzsüz otomatik odaklama, kayıt sırasında yürürken iyi video sabitleme, parlak ışıkta ve iç mekan videosunda iyi pozlama ve geniş dinamik aralık değerleri sunuyor.

Kameranın eksikliği olarak, rakiplerine nispeten yavaş otomatik odaklama, özellikle düşük ışıkta kayıt yaparken kamera hareket ettiğinde video kareleri arasındaki tutarsız netlik olduğu belirtiliyor.

DxOMark tarafından test edilen S22 Ultra, yalnızca Avrupa ve Birleşik Krallık’ta Exynos 2200 yonga seti ile satılıyor. Dolayısıyla ABD, Kanada, Orta Doğu, Hindistan veya diğer Asya bölgelerinde Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile satılıyor.

DxOMark, bu yıl Samsung Galaxy S22 Ultra’nın Snapdragon varyantını da test edeceklerini ve cihazı yurt dışından aldıklarında incelemeyi yayınlayacaklarını açıkladı.

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın Exynos ve Snapdragon versiyonları; kamera olarak aynı sensörleri kullansalar bile, her iki yonga setinin de farklı görüntüleme algoritmaları ve hesaplamalı fotoğrafçılık yazılımına sahip farklı ISP’lere sahipler. olmasıdır. 

Popüler Haberler

İlgili Haberler