Samsung Galaxy Note 7 Alınır Mı?

Samsung Galaxy Note serisinin en yeni üyesi uzun süren isim tartışmalarının ardından resmi olarak tanıtıldı. Samsung Galaxy Note 7 model adıyla gün yüzüne çıkan model diğer Note modellerinden ve rakiplerinden farklı olarak bünyesinde bulundurduğu gelişmiş teknolojik özelliklerle dikkat çekiyor. Teknoloji tutkunları tarafından büyük bir ilgi gösterilen Note serisinin en yeni üyesiyle başarının artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Performanslı Kullanım İmkanı

Android 6.0.1 işletim sistemiyle satışa sunulacak ve Android 7.0 Nougat güncellemesi de alacak olan Samsung Galaxy Note 7 modelinin kalbinde yer alan işlemci ve temiz arayüzü sayesinde son derece hızlı olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Özellikle performanslı kullanımlarda cihazın farkını en iyi şekilde ortaya koyacağı iddia ediliyor.

Suya ve Toza Dayanıklı Kasa

Fabrika üretim verilerinde Samsung Galaxy Note 7 modelinin 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmediği belirtiliyor. Su geçirmeyen cihazın aynı zamanda toza karşı da dayanıklı olduğunun altı çiziliyor.

Gelişmiş Kamera Özellikleri

Cihazın arkasında yer alan 12 megapiksel çözünürlüğünde sensör ve dual pixel teknolojisiyle birlikte son derece profesyonel fotoğraflar ve videolar çekilebiliyor. Aynı şekilde odak açıklığı f/1.7 değerine indirgenen 5 megapiksellik ön kamera da ön zor şartlar altında bile oldukça kaliteli işler ortaya koyabiliyor.

64 GB Dahili Depolama Alanı

Cihazın içerisinde yer alan 64 GB’lık dahili depolama alanının yanı sıra sunulan microSD kart desteğiyle birlikte 256 GB’a kadar artırılabilecek olması büyük bir beğeni topluyor. Hatırlanacağı üzere Note 5 modelinde microSD kart desteği yer almıyordu. Bu sebepten dolayı eleştiri oklarının hedefi haline gelen markanın yeni modelinde geri adım attığı görülüyor.

Daha Büyük Batarya Kapasitesi

Samsung Galaxy Note 4 modelinde 3220 mAh, Note 5 modelinde 300 mAh olan batarya kapasitesi Note 7 ile birlikte 3500 mAh seviyesine çıkıyor. Her ne kadar batarya kapasitesi artış gösterse de cihazın bünyesinde yer alan gelişmiş teknolojiler düşünüldüğü zaman kullanım süresi açısından büyük bir farkın meydana gelmesi beklenmiyor.

Performans odaklı ve büyük bir ekrana sahip akıllı telefon kullanmak isteyenlerin mutlaka Samsung Galaxy Note 7 modelini göz önünde bulundurmaları tavsiye ediliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler