Samsung Galaxy A53 Resmi Görüntü Sızıntısı ve Özellikleri..

Samsung A serisi telefonlarla oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştı. Orta segment akıllı telefon pazarına konumlandırılan Galaxy A52 serisi oldukça popüler bir model oldu. A52’nin halefi olarak Galaxy A53 modelinin önümüzdeki yılın başlarında tanıtılması bekleniyor..

Tanıtım öncesinde, Samsung Galaxy A53 ile ilgili birçok sızıntı haberler gelmeye devam ediyor. Son bilgilerde pil kapasitesi ve resmi olduğu iddia edilen bir görsel paylaşıldı.

Samsung Galaxy A53 modelinde EB-BA536ABY model numaralı 5.000 mAh pil kullanılacağı belirtiliyor. Bu pil, 4.860 mAh nominal kapasiteye sahip olacak. Galaxy A52 modelinde 4.500 mAh pil kullanılıyordu. Bu değerlere göre, pil kapasitesinde bir artış olacağını görüyoruz.

Ayrıca düşük kaliteli olarak paylaşılan bir görsele göre, akıllı telefonun dört renginin olacağı görülüyor. Daha önceki bilgilerde; cihazın siyah, beyaz, mavi ve turuncu renk seçenekleriyle satılacağı zaten söyleniyordu.

Galaxy A53 modelinin, A52 serisine benzer bir tasarım diliyle geliştirileceği görülüyor. A53’te 3.5mm kulaklık jak girişi iptal edilmiş olarak görülüyor. Bunun yanında 64MP ana kameranın korunacağı tahmin ediliyor.

Galaxy A53 modelinin, 3 işletim sistemi yükseltmesi ve 4 yıllık güvenlik güncellemesi alacak şekilde Android 12 ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca; suya dayanıklılık, stereo hoparlörler, OIS ve Samsung Pay gibi Galaxy A52 serisinde bulunan tüm özellikleri koruyacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler