Samsung, Akıllı Telefonlarından Reklamları Kaldıracağını Açıkladı

Güney Koreli Teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarındaki bazı sistem uygulamalarında bulunan reklamları kaldırma kararı aldığını açıkladı. Alınan kararın gerçekleştirilecek bir yazılım güncellemesi ile 2021 yılında sunulacağını belirtildi.

Global pazarda satılan neredeyse tüm akıllı telefonlarda, üreticiler kendi uygulamaları üzerinde bir şekilde reklam gösteriliyor. Daha fazla kazanç sağlamak isteyen şirketler, kullanıcıları bu reklamlar ile bezdiriyorlar. Başta Xiaomi olmak üzere, özellikle Çinli telefon üreticileri uygulamalarında reklam göstermeye devam ediyorlar. Samsung da bu konu da pek masum sayılmıyor. Ancak Samsung, yeni aldığı bir karar ile reklamları telefonlarından kaldırmayı onayladı.

Samsung tarafından; Samsung Weather, Glaxy Themes ve Samsung Pay gibi sistem uygulamalarında reklam gösteriliyordu. Kullanıcıların çoğu bu durumdan duydukları rahatsızlığı, şikayet ediyordu. Bu durumdan şirket çalışanları da rahatsızdı.

Samsung’un üst yöneticileri tarafından, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir toplantıda, bu can sıkıcı reklamları kaldırma kararı alındı.

Samsung’un bir yetkilisi tarafından The Verge’e verilen açıklamada, sistem uygulamalarında yer alan reklamların tamamının kaldırılacağını belirtildi. Bu işlemin One UI için hazırlanan güncellemelerle yapılacağını söyleyen yetkili, güncellemenin 2021 yılı içerisinde tüm Samsung Galaxy kullanıcılarına ulaşacağını belirtti.

Samsung uygulamalarındaki reklamların, Android 12 tabanlı One UI 4.0 arayüzünün piyasaya sürülmesiyle tamamen ortadan kalkması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler