Nokia’dan İki Yeni Model Telefon Geliyor

Birkaç farklı habere göre Nokia, telefon sektörüne eski gücüyle dönme çabası içerisinde olduğu söyleniyordu. Bu çabayı da Android işletim sistemli cihazlar üreterek sağlayacağı söylentiler arasında yer alıyordu. Buna dair çeşitli söylentiler ve cihazlar ortaya çıkmışken, en güncel ve en gerçekçi bilgi, benchmark siteleri üzerinden yayınlandı!

Nokia aldığı çeşitli kararlar ile satışa sunmayı planladığı cihazların üretimini farklı markalar üzerinden gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bu açıklama ile beraber Nokia tarafından sızdırılan bililere göre 2017 yılının ilk çeyreğinde çıkarmasını planladığı yeni cihazların tanımı gerçekleşecek ve piyasaya yeni Android işletim sistemli modellerini sunacaktı. Popüler sızdırılmalarda kullanılan Geekbench sitesi üzerinde yayınlanan 5320 ve RM-1490 kodlarıyla iki test cihazı, Nokia’nın çıkartacağı yeni cihazlar olacağı tahmin ediliyor.

Nokia 5320 Olası Özellikleri!

Öncelikle bu cihazların prototip amaçlı olarak test edildiği düşünülüyor. Çünkü cihaz üzerinde kullanılan işletim sürümü olarak, Android 4.4.4 sürümü tercih edilmiş. Gerekli testlerden sona sürüm güncellemesi alacağı düşünülüyor.

Nokia 5320 kullanılan işlemci ise Snapdragon 6XX ailesinden bir işlemci olması bekleniyor. Çekirdeğe sahip işlemci 2.27 GHz hızında çalıştığınızda unutmadan aktaralım. Bu cihazın özelliklerine dair pek fazla bilgi bulunmuyor. Ancak bu donanımlarla piyasaya sunulursa, beklentilerin baya altında olacağını tahmin etmek hiçte zor değil!

Nokia RM-1490 Olası Özellikleri!

Çıkan benchmark sonuçlarına göre bu cihazın içler acısı olduğunu ve giriş seviyesinin de altında kaldığını söylemeliyiz! Çünkü cihaza 0.5 GHz çekirdek hızı bulunduğu görünüyor. Ayrıca cihazda tek işlemci bulunduğu görünüyor. 2 GB Ram ile gelecek olan cihaz, ilk cihazdan daha da eski bir sürüm olan Android 4.4.2 ile teste girmiş görünüyor.

Öncelikle bu iki cihaz, Nokia tarafından satışa sunulası beklenen modeller olduğu tahmin ediliyor. Ancak bu cihazların iyi bir restoreye ihtiyacı olduğunun altını çizelim. Eğer bu seviyelerde bir telefonu Nokia satışa çıkarırsa, istediği kadar uygun fiyattan sunsun; pazarda büyük hayal kırıklığı yaratacaktır. Bu yüzde bu modellerin sadece prototip olduğu ve yakın zamanda bunların tekrar benchmark sitesinde güncellenmiş hallerinin ekleneceği düşünülüyor. Bu yüzden Nokia’nın yeni cihazlarını biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler