Lenovo Akıllı Telefon Pazarında Zarar Ediyor

Akıllı telefon pazarındaki rekabet giderek büyüyor. Bu rekabetten kimi şirket şanslı çıkarken kimi şirket ise zarar uğrayabiliyor. Son olarak Lenovo’nun da akıllı telefon pazarından zarar ettiği ortaya çıktı. Ortaya çıkan son verilere göre şirketin mobil cihaz departmanı akıllı telefon pazarında 112 milyon dolar zarara uğradı.

Günümüzde Lenovo teknoloji dünyasındaki bir çok pazarda yer alıyor fakat akıllı telefon pazarından beklediğini alamıyor. Hatta şirket eskiden birincilik unvanını taşıdığı Çin pazarında bile Huawei, Oppo ve Vivo gibi şirketlerin gerisinde kaldı. Akıllı telefon satışlarında 112 milyon zarar eden şirketin düşün oranı yüzde 23 gibi ciddi bir oran olarak belirtiliyor.

Bilindiği gibi Lenovo üç sene önce akıllı telefon pazarında sağlam bir yer edinmek için Motorola’yı satın almıştı. Google’dan 3 milyar dolar karşılığında satın alınan Motorola da akıllı telefon konusunda şirketin yüzünü güldürmedi. Yine de bu gelişmelere rağmen Lenovo, Motorola’yı elden çıkarmama konusunda ısrarcı görünüyor.

Lenovo’nun Yüzü Bilgisayar Satışlarında Gülüyor

Akıllı telefonlardan yana beklediğini alamayan Lenovo, bilgisayar satışlarında ise oldukça başarılı. Şirketin bilgisayar satışlarından elde ettiği gelir 12.2 milyar dolar olarak kaydediliyor. Akıllı telefon satışlarında yaşanan zarar ise şirketin genel toplamdaki kazancının düşmesine yol açıyor.

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler