Katlanabilir Ekranlı Google Pixel Fold Geliyor..

Teknoloji yazılım devi Google, geçtiğimiz günlerde Android 12 işletim sisteminin dördüncü beta sürümünü yayınladı. Bu sürümde, katlanabilir ekranlı ve Google Pixel Fold olduğu iddia edilen gizemli bir telefon ortaya çıkarıldı.

Android 12 işletim sisteminin dördüncü beta sürümünde, kamera uygulamasını inceleyen geliştiriciler; kod adı Oriole, Raven, Passport, Slider olan dört cihaz keşfetti.

Oriole ve Raven isimlerinin, Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerini temsil ettiği belirtiliyor. Passport isminin ise Google Pixel Fold modeline ait olduğu düşünülüyor.

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri birkaç yıl önce üretilmeye başlandı. Bugüne kadar birçok üretici, katlanabilir ekranlı çeşitli modeller tanıttı. En son Samsung tarafından, Galaxy Z fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modelleri tanıtıldı.

Paylaşılan bilgilere göre, Google da katlanabilir ekranlı bir telefon modeli üretecek ve bu model Google Pixel Fold ismini alacak.

Google tarafından, Pixel 6 serisi ve Google Fold modellerinde özel olarak üretilen Google Tensor çipin kullanılması bekleniyor. Aynı zamanda, Pixel Fold modelinde Pixel 6 serisindeki kamera yapılandırılmasının kullanılacağı iddia ediliyor.

Google Pixel 6 serisi bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Ancak Google Pixel Fold modelinin ne zaman geleceği henüz belli değil.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler