iPhone 8 Üretimi Erken Başlayacak

Başarılı analizleriyle ünlü analist şirket BlueFin Research Partners, Apple’ın tedarik zincirleri aracılığıyla bazı göstergelere ulaşmayı başardı. Yapılan değerlendirmeler sonucu iPhone 8’in Haziran ayında üretileceği belirtildi. Bu da Apple’ın beklenenden erken bir tarihte üretime başlayacağını gösteriyor. Geçmişteki üretim stratejileri ve iPhone politikaları doğrultusunda üretim için Temmuz’un son günleri tercih ediliyordu.

Şunu belirtmekte fayda var ki; üretim tarihinin öne alınması cihazın beklenen tarihten önce çıkacağı anlamını taşımıyor. Apple diğer iPhone modelleri gibi, iPhone 8’i de Eylül ayında satışa sunacak. Üretime erken başlaması tamamen bir pazar hamlesi olarak değerlendirilebilir. Apple, yeni cihazına çok yoğun talep olacağını düşünerek oluşabilecek stok sıkıntılarına karşı tedbir alıyor. Ayrıca iPhone 8 üretimi Haziran ayında hızlandırılırken, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üretimi azaltılacak. Böylece Apple, kaynaklarını tasarruflu kullanmış olacak. Apple’ın Haziran ayında üreteceği iPhone 8 sayısının yaklaşık olarak 9 milyon civarı olması düşünülüyor.

Yeni Bir iPhone Satış Rekoru Gelebilir

iPhone 8 için şimdiden rekor satış yapma ihtimali konuşuluyor. Analistler ise bu beklentinin telefonun muhtemel özellikleri sebebiyle kaynaklandığı belirtiyor. Daha önceki haberlerde belirtildiği üzere iPhone 8’de OLED ekran ve kablosuz şarj gibi özellikler bulunacağına dair iddialar mevcut.Bu arada, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın satış rekoru kırdığını hatırlatalım. iPhone 8 ise iddia edilen özellikler ile sunulması halinde yeni bir rekora ulaşabilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler