iPhone 8 Son Derece Yetenekli Bir Kameraya Sahip Olacak

Apple’ın iPhone 7 Plus ile birlikte sunduğu çift kamera özelliği ile iPhone’larda çift kameraya geçilmiş oldu. Oldukça beğeni toplayan çift kamera özelliği merakla beklenen iPhone 8’de ön kamera için de geliştirilmiş durumda. Ortaya çıkan iddialara göre iPhone serisinin yeni modeli son derece başarılı bir ön kamera ile karşımıza çıkacak.

İddialara göre, iPhone 8 derinlik algılama yeteneğine sahip bir ön kamera ile karşımıza çıkacak. Bu özellik sayesinde yüz ve göz tarama ile birlikte ön kamera 3D selfie’ler çekilmesine de imkan sağlayacak. Ayrıca bu özellik ile birlikte iPhone 8’in kullanıcılarına eğlenceli deneyimler yaşatması da bekleniyor. Örneğin, kullanıcılar ön kameralarından yüzlerini taratıp bunu bir avatar haline getirebilirler.

iPhone Serisi 3D Kameralarıyla Ön Plana Çıkacak

iPhone 8’in objelerin konumunu ve derinliğini algılayabilmek için Apple’ın 2013 yılında satın aldığı Prime Sense isimli firmanın algoritmasından faydalanacak. iPhone 7 Plus’ta sunulan çift kamera özelliği de buna benzer bir algoritma sayesinde işlev gösteriyor. Görüntüdeki objelerin uzaklığını algılayabilen çift kamera özelliği kullanıcıları buna uygun olarak yönlendiriyor. iPhone 8’in ön kamerası Sony tarafından geliştirilecek. Cihazdaki IR alıcının üretimi ise Foxconn ile Sharp tarafından gerçekleştirilecek. IR sinyaller aracılığı ile kameranın önündeki objenin derinliği algılanacak ve 3D sistem bu şekilde çalışacak. IR alıcısı ise 1.4 megapiksel olacak.

Ayrıca bir başka iddia ise 3D kamera özelliğinin önümüzdeki yıl arka kameraya da entegre edileceği yönünde oldu. Bu gidişle önümüzdeki yıllarda 3D kamera iPhone’lar ile özdeşleşen bir özellik olacak gibi.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler