iPhone 8 Kameraları Bambaşka Tasarımla Gelebilir

Her geçen gün iPhone 8 akıllı telefonları için yeni bir iddia daha gündeme geliyor. İlk olarak yeni seri Apple akıllı telefonlarının 10.yıla özel model olarak açıklanmasıyla beraber telefonun adının iPhone 8 olmayacağı iddialarının gündeme gelmesi. Bu iddiaların hemen arkasından ise iPhone 8 için yeni tasarım ve yeni ekran teknolojileri gibi iddialar gündeme gelmişti.

Çok kısa bir süre içerisinde gerek tasarımları gerekse de yeni kullanılacak olan teknolojileri ile beraber sürekli gündem olan Apple’ın amiral gemisi akıllı telefonları için şimdilerde de yen seri kamera iddiaları gündeme gelmeye başladı.

iPhone 8 Kamerası Nasıl Olacak?

Aslında telefonun adı ilk duyulduğunda bu konuda birçok iddia gündeme gelmişti. İlk olarak Apple’ın yeni kameralarında hiçbir çıkıntıya yer vermeyeceği ve kameraların arka kapaklar üzerinde sıfır çıkıntı ile kullanılacağı iddia edilmişti. Hemen arkasından ise yeni seri akıllı telefonlar için çift arka kamera iddiası gündeme gelmişti.

iPhone 8

Hatta çift kamera sisteminin beklendiği gibi yan yana iki kamera şeklinde değil de bu kez kameraların üst üste iki kamera şeklinde geleceği iddiaları da gündem olmuştu. Üst üste duran iki arka kamera sistemi zaten Apple’ın kamera konusunda ne kadar iddialı olacağı hakkında ilk izlenimleri de oluşturmuşken yeni bir kamera tasarımı iddiası daha gündeme geldi.

Apple Logosunda Yer Alacak İddiası

Son gelen iddialarla beraber ise söz konusu kamera tasarımları için Apple’ın çok daha farklı bir sistem kullanacağı ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 8 serisinde marka kameralarını Apple logosu içerisine yerleştirecek. Dışarıdan Apple logosu olarak gözükecek olmasına karşın içerisinde telefonun kamerasının da bulunacağı tasarım detayları ile beraber arka kapakta yer ekstra olarak bir kamera açıklığı kullanılmadığı için genel olarak telefonda da daha iyi bir tasarım elde etmek mümkün olacak.

Söz konusu konsept tasarımı için iddialar doğru mu bilinmez ama Apple’ın iPhone 8 serisi için böyle bir tercih yapması markanın akıllı telefonlarının tasarım açısından da epey beğeni toplayacağını gösteriyor. Tabi tüm bunlar için Apple tanıtımını da beklemek gerekli.

Popüler Haberler

İlgili Haberler