iPhone 8 Fonksiyon Alanı Hakkında Detaylar Netleşiyor

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları iPhone 8 için geçtiğimiz günlerde iddialı bir açıklama daha yapılmıştı. Yapılan bu açıklama ile beraber iPhone 8 akıllı telefonlarının Home tuşunda değişimlere gidileceği ve bu değişim sonrasında Home tuşunun tamamen kaldırılacağı ve Touch Bar şeklinde bir fonksiyon alanı olacağı belirtilmişti. Ortaya atılan tüm bu iddialarla beraber Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının çok daha farklı bir yapıda geleceği de belirtiliyordu. İlk defa bir akıllı telefonda kullanılan bir sistem olacağı iddia edilen iPhone 8 Fonksiyon Alanı için ise yavaş yavaş yeni tasarımlar ortaya çıkmaya başladı.

iPhone 8 Fonksiyon Alanı Nasıl Olacak?

iPhone 8 Fonksiyon Alanı duyurulur duyurulmaz hemen tasarımcılarda bu yönde yeni videolar görmeye başladık. Ardı ardına gelen videolar ve konsept tasarım resimleri ile beraber tam olarak nasıl bir iPhone 8 Fonksiyon Alanı ile karşı karşıya kalacağımız yönünde tahminlerde ortaya çıkmış oldu.

iPhone 8 Fonksiyon Alanı

Tahmini olarak karşımıza çıkan tasarımlarda dikkat çeken detayların ise parmak izi sensörlerinin olduğunu belirtelim. Konsept videolarına bakacak olursak iPhone 8 Fonksiyon Alanı için yine ekran kısmı düşünülüyor. Ekran kısmında yer alacak olması ile beraber parmak izi sensörlerinin de bu alanda yer alması bekleniyor. Ekrana denk gelen kısımda ise optik parmak izi okuyucularının yer alacağı da belirtiliyor.

Şerit Kullanımı İle Beraber Geliyor

Bununla beraber iPhone 8 Fonksiyon Alanı için bir başka iddia ise uygulama ve menü geçişleri hakkında oldu. Yayınlanan videolara göre artık kullanıcılar Home tuşu olarak görev yapacak olan bu barda bir uygulama seçmek için sağa sola doğru dokunmatik barı kaydırmanız yeterli olacak. Yayınlanan videolarda tüm bu özelliklerin öne çıkması ile beraber genel olarak iPhone 8 Fonksiyon Alanı kullanımı bir hayli beğeni toplayacak gibi.

Tabi Apple henüz bu konuda net bir açıklama yapmadığı için kullanılacak olan alanlar hakkında henüz elimizde yer alan tüm bilgiler iddia olarak kalıyor. Daha sonra bu alanda bir değişiklik olabilir mi yoksa beklendiği gibi bir alandan mı söz ediyoruz net değil ama Apple’ın böyle bir sistem kullanması epey ilgi çekmesini sağlayacak gibi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler