iPhone 8 En Az 64 GB Depolama Kapasitesi İle Sunulacak

iPhone kullanıcılarının en büyük problemlerinden biri yetersiz depolama alanı olarak biliniyor. Apple ise merakla beklenen ve onuncu yıla özel hazırlanan yeni iPhone 8 ile birlikte bu soruna bir çözüm getirebilir. Gelen iddialara göre yeni iPhone’larda 32 GB depolama kapasitesi kaldırılabilir. Böylece kullanıcılar daha yüksek kapasitelere yönlendirilebilir.

Bilindiği üzere bir iPhone serisinin fiyatı depolama kapasitesine göre değişebiliyor. Bazı kaynaklar ise kullanıcıların akıllı telefon kullanım endekslerini göz önünde bulundurmadan ucuzluğu yönünden en düşük versiyona yöneldiğini belirtiyor. Bu durumda 32 GB depolama alanının kaldırılması iyi bir gelişme olarak görülüyor. Ayrıca 32 GB’ın gerçekten çok düşük bir miktar olduğunu da belirtelim. Yeni iPhone 8 serisinde en düşük depolama kapasitesi 64 GB olarak karşımıza çıkacak. Dileyen kullanıcılar için ise en yüksek depolama kapasitesi 256 GB olarak sunulacak.

Günümüzde Android telefonlarda 64 GB kapasite çok fazla karşımıza çıkmıyor fakat bu cihazların depolama kapasitesi microSD kartlar aracılığıyla arttırılabiliyor. Apple’de ise böyle bir seçenek bulunmadığı için 64 GB gayet yerinde bir tercih olarak belirtiliyor. Bu arada 64 GB iddialarının sadece iPhone 8 için geçerli olduğunu hatırlatalım. Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklene iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın 32 GB depolama kapasitesine de sahip olması bekleniyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler