iPhone 8 Beraberinde Aşırı Isınma Sorunu Getirebilir

Apple 2017 yılı içerisinde üç yeni telefon ile karşımızda olacak. İlk model hakkında sürekli yeni haberler ortaya çıkan ve teknoloji dünyasında merakla beklenen iPhone 8. Bilindiği üzere iPhone 8, iPhone’un 10. yılına özel olarak çıkacak ve modelin iPhone X olarak da karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Ayrıca Apple bu sene içerisinde iPhone 7S ve iPhone 7S Plus’ı da tanıtmayı planlıyor.

KGI Securities’den Ming-Chi Kuo, yeni iPhone’lar hakkında paylaştığı bilgiler ile adını duyuran bir analist. Bu ismin son paylaştığı bilgiler ise teknoloji dünyasında büyük yankı buldu. İddialara göre beklenen üç yeni iPhone modeli de cam bir kasaya sahip olacak ve kablosuz şarj desteği barındıracak. Bu özellikler ise yeni iPhone cihazların aşırı ısınmasına yol açabilir.

Yeni Özellikler Yeni Soruna Yol Açabilir

Cam kasa ve kablosuz şarj oldukça öne çıkan özellikler olsa da yeni özelliklerin beraberinde yeni bir risk getirmesi bekleniyor. İddialara göre cam kasa ve kablosuz şarj, cihazların termal sistem sürecine uygun değil. Bu nedenle de yeni iPhone’lar eski modellere göre çok daha fazla ısınma sorunu yaşayacak. Ayrıca cam kasa hakkında gelen bir başka iddia ise, termal sistemin metal kasalara göre daha düşük bir performans ile çalışmasına yol açacağı yönünde. Ortaya çıkan bu durum yeni OLED ekranlı iPhone 8’i olumsuz yönde etkileyebilir ve beraberinde kablosuz şarj ile birlikte telefon aşırı ısınma meydana gelebilir.

Tüm bu iddiaların sahibi Ming-Chi Kuo, çözüm konusunda da bazı veriler paylaşıyor. iPhone 8’de yaşanabilecek aşırı ısınma sorunu ve beraberinde getireceği problemler için Apple’ın cihazlara yalıtkan grafit tabakası ekleyebileceği belirtiliyor. Tabii tüm bu yeniliklerin ve yalıtkan grafit değişikliklerinin yapılabilmesi için Apple’ın iPhone 8’deki 3D touch özelliği için yüzde 50 oranında daha fazla ödeme yapması gerekecek.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler