iPhone 7 ile iPhone 7 Plus Arasındaki 5 Belirgin Fark

iPhone 7 ile iPhone 7 Plus tanıtımından sonra iki harika telefon arasında kıyaslama yapan çoktur. Masa üstünde tüm gelişmiş teknik özellikleri tek tek kıyaslandığında iPhone 7 Plus’ın bir tık daha ötede olduğunu, yine bazı özelliklerin büyük modele özel olduğunu hemen ortaya koyabiliriz. Size bununla ilgili vereceğimiz tabloda iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ın bariz teknik özelliklerini kıyasladık.

Minik olarak tabir edebileceğimiz iPhone 7, 12 megapiksellik ve OIS destekli olan, 4 LED Truetone flaş ile ortaya çıksa da, sadece 1 adet lens bulunduruyor. iPhone 7 Plus’ta ise 2 adet lens yer almakta. iPhone 7 Plus’ın LG G5‘i göz önüne getiren çift lensinden biri, geniş açılı lens yapısına sahip iken diğeri, zoom yapabilme özelliğine sahip.

Tabi sadece bunlarla kalmayıp iPhone 7 ile iPhone 7 Plus arasındaki bir başka belirgin fark, pil boyutunda diyebiliriz. Apple, her zamanki gibi kullanmış olduğu pilin tam kapasitesini belirtmemekte ısrar ediyor. Apple’ın belirtmiş olduğu, yeni iPhone 7 Plus’ın iPhone 7’ye göre 1 saat daha uzun bir dayanıklılığa sahip olması. iPhone 7 Plus’ın daha çok RAM’e sahip olup olmadığı ise şuan için kesinlik kazanmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler