iPhone 7 İçin Kullanılacak Adaptör Çıkışa Hazır

En çok satılan telefonlar listesinde kendini zorlayan ve adından çok sık söz ettiren iPhone cihazlarında Apple, yapısında barındıran kulaklık girişini iPhone 7 ile birlikte iptal ettiğini duyurmuştu. Tabi gelen bu kararın sonrasında kullanıcıların kablosuz seçeneklere merak duyması amaçlandı. Bu alanda özel olarak da farklı bir cihaz ortaya konulurken, bu alanda kulaklık girişini Lightning portuna çevirebilen adaptör ile beraber Apple’ın sahaya giriş yapacağı iddia edildi.

Ortalama yapısı 3.5 mm kulaklık yuvasının ortadan kaldırılarak iptal edilmesi ile birlikte bu alanda kulaklık girişinin yapılması düşünülmezken, telefondaki kulaklık girişini Lightning portuna çeviren adaptör üzerinden kullanıcıların kulaklık için destek sağlayabilmesi olanaklar arasında görünüyor. iPhone cihazları ile birlikte satılmayarak, ekstra olarak alınabilecek EarPods kulaklıkların kullanılması ile beraber cihazdan yüksek bir performans alınabileceği gibi insanların kablosuz kulaklık ile birlikte pratik bir kullanım da sağlayacağı konuşulmakta.

Ayrıca kutu içeriği ile beraber kulaklık girişini Lightning portuna çeviren adaptör gelse de isteyen kullanıcılar yalnızca bu adaptörü de satın alabileceği belirtildi. Bu yeni cihaz için 109TL gibi bir satış fiyatının belirlendiği belirtilirken, bu cihazın tüm modeller ile uyumlu olarak çalışacak olması da daha arzulanan bir hale getirmekte. iOS 10 güncellemesi ile beraber görev yapacak olan bu cihaz için 13 Eylül tarihi itibari ile kullanıcılar satın alabilecekleri belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler