iPhone 14 Pro Modelleri, Çentiksiz Ekranla Mı Geliyor?

Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan son bilgilere göre, gelecek yıl çıkacak olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinin ekranlarında çentik olmayacak..

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 13 serisinde, ekrandaki çentik büyüklüğü önceki versiyona göre yüzde 20 oranında küçültülmüştü. Ama şirkete bu yeterli gelmemiş olacak ki, önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone 14 serisinde delikli ekran kullanılacağına dair haberler gelmeye başladı.

Kuo tarafından yayınlanan bilgilere göre iPhone 14 Pro modellerinde, ön kamera ve Face ID sensörleri için kullanılan çentik alanı kaldırılacak. Bunun yerine ise Android telefonlarda gördüğümüz, küçük delikli ekran tasarımı kullanılacak.

Ayrıca iPhone 14 Pro modellerinde, 48MP çözünürlükte kamera kullanılacağı söyleniyor. Yeni tanıtılan iPhone 13 Pro modellerinde ise 12MP çözünürlükte kameralar kullanılıyor.

2022 yılında tanıtılacak iPhone 14 serisinde, mini modelden söz edilmiyor ve büyük ihtimalle iPhone 14 mini modeli olmayacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler