İki Yılda İki Kez İyileştirilen Telefon J7 Prime Geliyor

Samsung markasının teknolojik cihazlarda tercih ettiği sürüm politikası, her geçen gün daha da fazla karşımıza çıkıyor. Her seviyeye özel neredeyse bir cihaz çıkartan Samsung, onlarca ve hatta yüzlerce telefon yelpazesiyle büyük bir Pazar alanına sahip oluyor. Her geçen gün yeni bir cihaz çıkartan veya önceden çıkardığı cihazı iyileştirmeler ile tekrar fabrika çıkışlı olarak sunan Samsung, bu aileye bir yeni cihazını daha ekledi! 2015 yılında çıkan Galaxy J7 modeli 2016 yılında teknolojik gelişmeler sebebiyle güncellenerek tekrar piyasaya sunulmuştu.

Samsung 2. Versiyonunu sunduğu Galaxy J7 cihazına tekrar bir yenilik getirerek şimdide Galaxy J7 Prime adıyla piyasaya sunmayı planlıyor. Aslında Samsung, mantıklı bir hamle yaptığını söyleyebiliriz. Piyasada ihtiyaç altındaki ürünün üretimini sonlandırarak ve bu ürüne yeni güncelleştirmeler ekleyerek tekrar ortaya çıkarması, ihtiyaca yönelik bir çözüm olarak görünüyor.

Galaxy J7 Prime Özellikleri

Kullanılan işletim sistemi ve bunun olanaklarıyla beraber uygulamaların arka planda daha fazla açık kalması, telefonun belleğini meşgul etmesine ve bu yüzden cihazlarda daha fazla bellek alanı ihtiyacına sebep oluyor. Bu anlamda oldukça cimri olan Samsung, Galaxy J7 güncelleştirmesiyle buna el attığı görülüyor.

5

Cihaz üzerinde eskiden 2 GB RAM bulunurken, şimdiki güncelleme ile 3 GB RAM ile satışa sunması planlanıyor. Böylelikle önemli bir RAM güncellemesiyle cihazın hitap ettiği kitle daha da genişlemiş oldu. Son teknolojilerden olan Parmak izi okuyucu, bu cihaz içinde gelen bir özellik olarak görünüyor. 0.3 saniye içerisinde tepki veren parmak izi okuyucu, ön tarafta Home tuşu üzerinde olması planlanıyor.

İnsanların kullandıkları uygulamalarca selfie kavramının önemli bir hale gelmesi, Samsung için Galaxy J7 Prime cihazındaki ön kamerayı 5 MP’den 8 MP çözünürlüğüne güncellemesini sağlamış gibi görünüyor. Bunun haricinde diğer özellikler sabit kaldığı söyleniyor. 5.5 inç boyutlarında bir ekran ve kendi üretimi olan Exynos 7870 1.6 GHz 8 çekirdekli işlemci bulunuyor. Ayrıca 3300 mAh boyutunda bir batarya bu cihazı besliyor.

Galaxy J7 Prime fiyatı ise önceki satış fiyatı olan 230 dolar civarında olması bekleniyor. Ancak gelen bazı özellikler, bu fiyatın biraz daha üstünde olmasına sebebiyet verebileceğini de hatırlatalım!

Popüler Haberler

İlgili Haberler