Huawei’den Düşük Bütçeli Pazarlara Yönelik Model

Huawei son zamanlarda piyasaya sürdüğü yeni model telefonlarla adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Bir yandan Apple, Samsung gibi şirketlerle rekabete atılan Huawei bir yandan da uygun fiyatlı modelleriyle bütçesini zorlamak istemeyen kullanıcılara hitap ediyor.

Son zamanlarda Mate 9, P10 ve Honor 8 Lite gibi modelleri sayesinde Huawei hakkında pek çok haber teknoloji dünyasında yer alıyor. 5,9 inç ekranlı ve çift kameralı Mate 9 ise alışan sürelerden çok daha uzun pil ömrüyle ayrıca beğenileri toplamıştı. Bu durumda Huawei gittikçe üst sınıfla hitap etmeye başlamışken, uygun fiyatlı yeni bir model iddiaları da kendine yer edinmeye başladı.

Maya Kod Adıyla Biliniyor

Şimdilik, Maya kod adıyla bilinen telefon alt segmentte bulunan mobil cihaz pazarlarında yer almayı hedefliyor. Gücünü, MediaTek quad-core 1.44GHz MT6737T işlemciden ve 2 GB RAM’den alacak olan cihaz 2.920 mAh pile sahip. Maya’nın dahili hafızası belli olmasa da microSD kartlar ile arttırabileceği yönünde iddialar mevcut. Cihaz çıkarılabilir arka kapağa sahip olsa bile değiştirilebilir batarya sunulması beklenmiyor. Yeni modelin Android 7.0 Nougat güncellemesi ile sunulup sunulmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Huawei’nin düşük bütçeli akıllı telefon pazarı hedefleri tüm bu özellikler aracılığıyla da anlaşılıyor. Yeni cihaz Maya’nın 100 veya 150 dolar civarında bir satış fiyatına sahip olması bekleniyor. Cihaz hakkında net bilgilerin ortaya çıkması için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler