Huawei P10 Nasıl Bir Telefon Olacak?

Akıllı telefon alanında en başarılı markalardan biri olan Huawei, şu an için akıllı telefon pazarının en çok satış yapan üçüncü firması olarak biliniyor. Sürekli bir yükseliş içerisinde olduğu bilinen Huawei markasının önde yer alan Samsung ve Apple gibi akıllı telefon devlerini geride bırakmak için ise sıkı bir çalışma yaptığı da biliniyor. Bu noktada markanın son amiral gemisi modelleri de şimdiden konuşulmaya başladı. Çinli teknoloji devinin beklenen akıllı telefon modellerinden biri olacağı açıklanan Huawei P10 serisi için bu bağlamda sürekli olarak yeni iddialarda gündeme gelmeye başladı. Peki yeni seri amiral gemisi nasıl bir telefon olacak? Huawei P10 ile marka rakiplerini geri bırakabilecek mi?

Tasarım Noktasında Yeni Huawei P10 Görselleri

Huawei P10 serisi için bu noktada en çok konuşulan özelliklerin başında tasarım geliyor. Tasarım konusunda oldukça başarılı bir akıllı telefon olacağı düşünülen serinin tasarımsal açıdan ne gibi farklılıklar içereceği konusunda ise yeni yayınlanan görsellerle beraber ilk fikirlerde gelmeye başladı.

Huawei P10

İlk olarak serinin düze bir ekran modeli ve geniş ekran çerçeve oranı ile beraber geleceği düşünülüyordu. Fakat son seri yayınlanan görsellerde farklı bir tasarım ortaya çıktı. Huawei P10 için ortaya çıkan yeni tasarımlarda ise ilk olarak dikkat çeken özellik kavisli ekran özelliği oldu.

Çift Taraflı Kavisli Ekran

Tasarım konusunda yayınlanan bu görsellerle beraber Huawei akıllı telefonlarının çift taraflı kavisli ekranlarla beraber geleceği de düşünülüyor. Ekranın çerçeve olan oranını doğrudan etkileyeceği ve çift ekran sistemlerinin bile öne çıkabileceği düşünülen yeni tasarım modelinde Huawei P10 için Home tuşunun da kalkabileceği ya da çok daha küçük olabileceği de belirtiliyor.

Genel olarak telefonun tasarımının biraz daha Samsung serilerine benzer olmasının yanı sıra telefonda düşünülen sistem gereksinimleri ya da kamera teknolojilerinin tasarıma ne kadar etki edeceği bu düşünülen tasarımların ne kadar başarılı olacağı da soru işareti. Tüm yönleri ile beraber Huawei P10 serisi ne kadar başarılı bir akıllı telefon olacak? Beklentileri verebilecek mi? Rakipleri ile rekabet edebilecek mi? Hepsini telefon yayınlanınca görmüş olacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler