Huawei Nova Plus Ön İnceleme

Berlin’de düzenlenen IFA 2016 kapsamında tanıtılan Huawei Nova Plus modelleri artık resmi olarak lanse edildi ve model hakkındaki tüm soru işaretleri giderilmiş oldu. Yekpare metal kasa ve 2.5D cam teknolojisi ile beraber elmas kesim kıvrımları bulunan Huawei Nova Plus modellerinde tasarıma büyük önem verildiği anlaşıldı.

5.5 inç ekran boyutu bulunan Huawei Nova Plus Full HD çözünürlük ve IPS panel kullanmakta. 8 çekirdekli Snapdragon 625 işlemcisinden alan cihazın ayrıca 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı ile 128 GB’a kadar microSD kart desteği bulunmaktadır.

Huawei Nova Plus Özellikleri

8 MP’likselfie kamerası bulunan cihazın OIS detekli 16 MP arka kamerası bulunmaktadır. Bağlantı özellikleri incelendiğinde ise karşımıza USB Type – C dışında Bluetooth 4.1 ve 802.11n teknolojileri çıkıyor. Fakat bu kadar önemli özelliği bir arada bulunduran Huawei Nova Plus modelinde çift bat desteğinin olmaması meraklılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Hem tasarımı ile hem de cihaz özellikleri ile son derece farklı bir telefon modeli ortaya çıkaran Huawei Nova Plus fiyatları ise daha açıklanmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler