HTC One M9 Android Nougat Güncellemesi Geldi

Akıllı telefon pazarının pek de iyi gitmeyen markalarından biri haline gelen HTC son dönemde akıllı telefon serilerini arttırmasının yanı sıra artık akıllı telefonları için yazılım desteğini de arttırmaya hazırlanıyor. Kısa süre içerisinde yazılım desteği konusunda sürekli olarak yeni seriler yeni güncellemeler yayınlayacağını açıklayan firmanın telefon serileri için son hazırladığı güncelleme ise Android Nougat güncellemesi olmuştu. Kısa süre içerisinde birçok akıllı telefon serisi için Android Nougat güncellemeleri de yayınlayan markanın son olarak ise HTC One M9 serisi için Android Nougat güncellemesi vermeye başladığını görmüştük. Güncellemeleri ile beraber telefonun sisteminde de birçok değişiklik yapacağı ortaya çıkan markanın güncellemeyi ise bir anda açmaması gündem olmuştu.

HTC One M9 Güncellemesi Türkiye’de

HTC One M9 serisi için yayınlanacak olan Android Nougat güncellemesini bir anda yayına açmayan HTC, yeni güncellemeyi bölge bölge yayınlama kararı almıştı. Sadece belli bölgelerde yayına geçen yeni güncellemesin son adresi ise ülkemiz oldu.

HTC One M9

HTC tarafından yapılan açıklama ile beraber ülkemizdeki tüm HTC One M9 serileri için Android Nougat güncellemesinin devreye girdiği ve yeni güncellemenin kullanılabilir olduğu da açıklandı. Ülkemizde de güncelleme desteği alması ile beraber büyük bir alanda yeni güncellemesini yayınlanmış olan HTC yeni güncellemeyi alacak olan diğer akıllı telefon serileri için de hazırlıklarına devam ettiğini belirtti.

Kısa Süre İçerisinde Bir Güncelleme Daha Alabilir

Tüm bunlarla beraber uzun süredir beklenen Android Nougat güncellemesinin HTC One M9 serisi için yayına geçmesinden sonra telefonun kısa süre sonra yeni bir güncelleme daha alabileceği de konuşuluyor. Eğer iddialar doğruysa HTC One M9 Android Nougat 7.1.1 güncellemesi de alacak olan telefonun bunun içinde çok kısa bir süre içerisinde uygulama desteği de açıklanacağı düşünülüyor. Yayınlanan yeni güncellemenin OTA üzerinden indirilmeye sunulduğunu da belirtelim.

Yani yeni güncellemeler yapmak için tek yapmanız gereken telefonun ayarlar kısmına girip buradan yazılım güncelleme bölümünden yeni Android güncellemesini yüklemek. Bundan sonra gelecek güncellemenin tarihi için ise hiçbir açıklama bulunmuyor. Öncelikle markanın tüm Android Nougat güncellemelerini tamamlaması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler