HTC Desire 10 Pro Teknik Özellikleri Sızdırıldı!

Akıllı telefon pazarında son hamlesiyle çıkış yakalayan HTC markası, başarılı bir akıllı telefon pazarı geçmişine sahip olarak biliniyor. Ancak ara süreç içerisinde çıkardığı One serisi, markanın beklenen satışlarını karşılamamış ve gidişatın kötü olmasına sebep olmuştu. One serisini sonlandıran HTC markası, yeni bir cihaz olan HTC Desire modeli ile tekrar sevilen bir model olmayı başardı!

HTC Desire Firmanın Yükselişini Sağladı!

Firma çeşitli klasmanda çıkardığı telefonlar ile piyasayı yoklarken One serisi, markanın başarısızlığına ve sektörde gerilemesine sebep olmuştu. Bunu fark eden firma, HTC Desire modeli ile tekrar yükselişe geçti! Fiyat performans olarak gösterilebilecek Yüksek performansa sahip şık bir tasarım ile gelen HTC Desire, firmanın satışlarını arttırarak geçtiğimiz günlerde HTC tarafından yeni Amiral gemisi cihazın geleceği habercisi olmuştu. Bunla ilgili sızıntı haberden sonra yeni bir haber daha geldi!

HTC Desire 10 Pro Özellikleri Sızdırıldı!

Sızıntı habere göre cihaz üzerinde 5.1 inç boyutlarında bir ekran bulunuyor. Bu ekran QHD çözünürlüğünde bir kalite sunacağı söyleniyor. Ayrıca cihazın bir diğer önemli özelliği ise donanım olarak tercih ettiği işlemcinin modelinin açıklanmış olması! Cihaz üzerinde Snapdragon 820 çipsetine sahip işlemci modeli kullanılacak!

Cihaz üzerinde bellek olarak 4 GB RAM ve 64 GB depolama birimi olması yapılan sızıntılara göre mümkün. Ayrıca medya özellikleri de sızdırıldığı ve 12 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera çözünürlüğü olması bekleniyor.

IFA 2016’da Tanıtılacak!

IFA 2016 konferansında tanıtılması beklenen cihaz, firmanın en yeni Amiral gemisi olması bekleniyor. Bizce bu cihazda bazı şeyler eksik kalmış olarak görünüyor. Öncelikle MP kavramı ile kamera kalitesi karşılaştırılmayacağı bilinse de bunun biraz daha yüksek olmasını bekliyorduk. Ayrıca RAM, orta seviyeli telefonlarla eş değerde olması ve Android 7 İle gelen çoklu ekran özelliği sayesinde yetersiz kalabilecek seviyelere ulaşabilir. İşlemci için ise yapılan tercihin fiyat performans açısından tercih edilebilir bir ürün yapacağını söylemek mümkün. Cihaz fiyatı ve özellikleri hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Bu yayınlanan özellikler ise yapılan sızıntılara göre tahmin edilen maddeler olduğunun altını çizerek kesin bilgileri IFA 2016’da göreceğimizi hatırlatalım.

Popüler Haberler

İlgili Haberler