Hedef 2023: Apple, 8 inçlik Katlanabilir iPhone Hazırlıyor

Telefon üreticileri, katlanabilir Oled ekranlı telefonlarını piyasaya birbir sürüyor. Apple da 8 inç büyüklüğünde, katlanabilir ekranlı iPhone’u hazırlamak için çalışıyor. Cihazın 2023 yılında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan bir rapora göre; 8 inç büyüklüğünde, QHD+ çözünürlükte ve esnek OLED ekrana sahip katlanabilir bir iPhone 2023 yılında piyasaya sürülecek. Apple’ın 2023 yılında 15 ila 20 milyon katlanabilir iPhone satması bekleniyor.

Apple’ın katlanabilir iPhone çalışmasındaki tedarikçileri SDC  ve Samsung Foundry olacak. Ayrıca bu yeni katlanabilir telefonun, çeşitli avantajlar sunan TPK’nın gümüş nanotel dokunmatik çözümünü benimseyeceği tahmin ediliyor. Gümüş nanotel dokunmatik panel teknolojisi, ekranın birden fazla noktadan katlanabilmesine olanak veriyor. Şu an piyasadaki katlanabilir telefonlar, tek bir noktadan katlanabiliyor.

Analist, Apple’ın katlanabilir akıllı telefon trendinde bir sonraki büyük kazanan olacağını belirtiyor. Kuo, ayrıca katlanabilir bir iPhone modelindeki geliştirmenin henüz resmi olarak başlamadığını, ancak şirketin planlarını ilerletmiş olabileceğini açıkladı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler