General Mobile’ın Amiral Gemisi GM 6’nın Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde pek çok akıllı telefon üreticisinin tanıtacağı yeni modeller belli olurken gelen yeni haber ise General Mobile’ın yeni telefon GM 6’nın tanıtım tarihi hakkında oldu. General Mobile’ın basın mensuplarına gönderdiği davetiyelerle birlikte yeni akıllı telefonun 28 Şubat’ta tanıtılacağı ortaya çıktı. Etkinlikte tanıtılacak bir çok telefonun aksine General Mobile GM 6’nın hiçbir detayı bilinmiyor.

Daha öncesinde cihazın Qualcomm Snapdragom işlemciye sahip olacağı iddiaları ortaya atılmıştı fakat GM 6’nın gücünü MediaTek imzalı bir işlemciden alacağı belirtildi. General Mobile’ın beklentilerini karşılayacağı düşünülen cihaz Android 7.0 Nougat ile birlikte gelecek.

GM 6’nın bir önceki model GM 5’in gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Bu sebeple GM 5’in belli başlı özelliklerini bakacak olursak cihazda 2 GB RAM ve 1,2 GHz hız kapasiteli dört çekirdekli işlemci ve 16 GB depolama kapasitesi sunuluyordu. 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera bulunduran cihaz başarılı bir kamera deneyimi yaşatıyor. 135 gram ağırlığında ve 9,3 mm kalınlığında olan GM 5, 689 TL satış fiyatı üzerinden kullanıcısıyla buluşuyordu.

 

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler