Galaxy S8 Pilleri İçin Samsung Yeni Önlemler Alıyor

Akıllı telefonların dev isimlerinden biri olan Samsung geçen sene tarihinin en büyük hezimetini yaşamıştı. Yaşanan olayda Samsung akıllı telefonlarının yeni sürümleri olan Note 7 serisi tek bir cihazla sınırlı kalmayarak ardı ardına alev almaya başlamıştı. Kısa süre sonra telefonların tamamında bir arıza olduğu ortaya çıktı. Samsung ise bu durum sonrasında tüm telefonlarını toplatmıştı. Telefonların toplatılması sonrasında Note 7 üretimine de son veren markanın şimdilerde ise Galaxy S8 serisi akıllı telefonları için hazırlıklara da başladı. Kısa süre sonra piyasaya çıkması beklenen yeni seri akıllı telefonları için ilk özellik iddiaları da geliyor. Tabi bu kez Samsung’u en çok pil konusunda çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

Galaxy S8 Pil Üreticisi Değiştiriliyor

Samsung Note 7 akıllı telefonları için pilleri Çinli bir üreticiden temin etmişti. Fakat yaşanan olay sonrasında bunun ne kadar kötü bir seçim olduğunu anlayan marka Galaxy S8 serisi için pil konusunda ise yeni çözümlere yeni anlaşmalara gitmeye karar verdi.

Galaxy S8

Öncelikle bir kısım pilleri kendisinin üreteceği belirtilen Samsung’un bunun dışında pillerin üretimi için artık Japon bir firma ile anlaşılacağı ortaya çıktı. Murata Manufacturing Work adlı bir Japon firma ile anlaştığı iddia edilen Samsung’un bu şekilde pil sorunlarının önüne geçmeyi planladığı da belirtildi.

Piller Artık Yeni Nesil Bir Teknolojiye Sahip Olacak

İlk olarak LG G6 akıllı telefonlarında iddialarla gündeme gelen sorunsuz piller için açıklanan yeni pil teknolojisinin şimdilerde ise Samsung tarafından kullanılacağı iddia ediliyor. Pillerin sadece özellikler ile değil bunun dışında malzeme kalitesi konusunda da eski serilere göre çok daha başarılı olacağı düşünülüyor.

Eğer tüm bu iddialar doğruysa ve Murata Manufacturing Work şirketi ile yapılan pil anlaşması gerçekse bu durumda Samsung artık Galaxy S8 için yaşanan pil sorunlarının önüne geçmiş olacak. Zaten aksi bir durum yaşanıp Galaxy S8 serisinde de benzer bir pil sorunu yaşanırsa bu durumda marka geri dönülmez bir zarar alabilir. Bunun farkında olan Samsung’un pil konusunda çok daha sıkı bir çalışma yaptığı da kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler