Galaxy S7 ve S7 Edge İçin Önemli Bir Güncelleme Yayınlandı!

Akıllı telefon üreticisi Samsung birkaç ay içinde Note 7 cihazı için büyük bir beklenti oluşturarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Bu ilginin yanında ise daha önceki amiral gemisi cihazları olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri içinde yenilikler yapmaya devam ediyor! Firmanın amiral gemisi telefonları, özel bir aileyi temsil edecek kadar çok iken, Samsung her biri için özenle çalışmalara devam ettiği görülüyor!

Galaxy S7 ve S7 Edge İçin Kapsamlı Bir Güncelleme!

Daha tam olarak Android 7.0 Nougat güncellemesi dağıtılmamışken Galaxy S7 ve S7 Edge cihazları için yayınlanan bu kapsamlı güncelleme, işletim sistemi güncellemesi için bazı sıkıntıların giderilmesi için yapılmış bir önlem olarak yorumlanabilir. Öncelikle Galaxy S7 ve S7 Edge güncellemeleri 3 gün önce Hindistan için yayınlanmıştı ve artık ülkemizde de indirilerek cihazlarımıza kurulabilir bir güncelleme olarak görünüyor.

Note 7 cihazı ile piyasaya çıkan yeni bir servis olarak görünen Samsung Cloud hizmeti, Asus gibi markalarının bulut hizmet ile kullanıcıların ilgisini çekmesiyle ortaya çıkmış bir karar olduğunu gösteriyor. Firma bunun için ne der bilinmiyor ancak kullanıcılar tarafından bu şekilde yorumlandığı söylenebilir! Samsung Cloud servisi, Galaxy S7 ve S7 Edge cihazları için yeni bir özellik olarak eklenmiş bulunuyor.

Samsung Cloud hesabı, Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarına sahip olan tüm kullanıcılar için kullanılabilir bir hizmet olarak sunuluyor. Hizmet içerisinde 15 GB ücretsiz depolama alanı sunan servis, daha fazla depolama alanı için yeni bir Pazar oluşturarak kullanıcılardan ek ücret talep edecek bir servis olarak görünüyor.

Cihaza gelen güncellemeler içerisinde yenilenen bir diğer özellik ise Vulkan API için bazı sorunların giderilmesi ve daha stabil çalışır bir yazılım ile güncellenmiş olması olarak söyleniyor. Ayrıca cihaz içerisinde farklı ayarlar ile performans artışı görüleceği de söylenen güncelleme özellikler arasında yer alıyor. Son açıklama ise cihaz için güç yönetimi ile ilgili bir güncellemenin geldiği ve bazı uygulamalar için daha stabil bir çalışma şekli olduğu biliniyor. Güncelleme 151 MB boyutunda olup, cihazınızın ayarlar kısmından manuel olarak sorgulatabilir ve güncellemeyi aktif edebilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler