Galaxy Note 7 için Uçuş Yasağı Delinecek

Dünya teknoloji devlerinden olan Samsung, Galaxy Note 7’de yaşanan problemleri, telefonun genel manada geri toplanması, karşılığı olmayan değişim programının start alması ve havayolu trafiğinde yasaklanması gibi durumları daimi olarak herkes bilmekte. Galaxy Note 7’nin hatasız versiyonuna nasıl ulaşılır?

Konu ile ilgili Samsung, Avusturalya’da değişim gerçekleştirdiği Galaxy Note 7 için cihazlarının sorunsuz ve güvenilir bir yapıda olduğunun ispatlanabilmesi adına modelin etiket alanında küçük bir değişikliğe imza attı. Fotoğraflarında görülen etiketin sağ bölümünden (S) harifi yerletirilmiş ve bu yeni S harfi (Safe) yani güvenilir bir telefon olduğunu ifade etmekte. Bu durumda kullanıcıların bir şüpheye düşmemesi hedeflenmekte.

Diğer taraftan bu problemin Samsung’un başını daha da belaya sokabileceği konuşulurken hava yolu şirketlerinde uçuş esnasında yasaklanması büyük bir problem. Bununla beraber düşüşe geçen hisse senetleri de kat kat fazlasını kaybettirme riskini de barındırıyor. Samsung’ların değiştirilmesi için beklemek gerektiği vurgulansa da ortalama 3 Milyon telefonu bir anda değiştirmek hayli güç olsa gerek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler