Galaxy Note 7 Cihazı İçin İlk Sorun Gündeme Geldi!

Samsung markasının çeşitli klasmanlarda çıkardığı akıllı telefonlar arasında özel bir seri olarak gelen Note ailesi, Amiral Gemisi cihazlarında üstünde bir performans sunarak ultra ayarlarda her yıl farklı bir model çıkartmaya devam ediyor. Son gündemin en çok konuşulan telefon modeli Galaxy Note 7, fiyatı ve özellikleri bakımından oldukça elit bir kitleye hitap ettiğini söylememiz mümkün. Özellik bakımından en üst özelliklerini arıyor ve günümüzün en yeni araçlarını ve teknolojilerini kullanmak istiyorsanız Galaxy Note 7 fiyatı açısından biraz cebinizi yakabilir!

Samsung cihazlarında karşılaştığımız kronik sorunlardan biri olan S-Pen Kalem hassaslık sorunu, şimdiden Galaxy Note 7 için önemli bir sorun olmaya başladı! Öncelikle cihazın elit bir özelliği olarak görünen S-Pen donanımı, hassas kullanım ve keyifli bir hissiyat içeren yapısıyla tanıtılıyor. Ancak bu keyif ve hassaslık, cihazın kırılganlığını  ve dayanıklılığını da azaltıyor. Özellikle telefon içerisinde yerleştirme sırasında büyük sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verebiliyor!

Galaxy Note 5’de de aynı sorun vardı!

Galaxy Note ailesinin bir önceki Amiral gemisi sürümü olan Galaxy Note 5 cihazında da kalem sorunu insanlar tarafından şikayetçi olunan özelliklerden birisiydi. Bu sorunun çözülmemesi, Samsung için sıkıntılı bir süreci gün yüzüne çıkartabileceğini söylemeliyiz.

galaxy-note-7-ozellikleri-1470151117

Galaxy Note 7 S-Pen yuvası, kalemin sadece doğru tarafından içeri sokulduğunda sorunsuz bir şekilde S-Pen donanımını kabul ettiği görülüyor. Yani yanlış taraftan cihazınıza bu donanımı itmeye çalışırsanız, büyük ihtimal kalemin sıkışmasına sebep olabilirsiniz. Çeşitli test ve ürün incelemesi yapan sitelerden yayınlanan rapora göre S-Pen donanımını yanlış tarafından cihaza yerleştirildiğinde burada sıkıştığını, ve normalde birazcık daha fazla bir güç kullanıldığında ise burada kırılarak telefona zarar verebileceğini söylüyor. Galaxy Note 7 fiyatı 3600 TL olarak ciddi bir rakamı çöpe atmak veya zarar vermek, hiçbir kullanıcının isteyeceği bir şey değil!

Galaxy Note 7 cihazınızın S-Pen donanımını doğru tarafıyla da taksanız, dikkatli bir şekilde yuvasına sokmayı ihmal etmeyin. Çünkü doğru taraftan takıldığında da kırılma ihtimalinin olduğu ve yapılan testlerde cihaza zarar verdiği analizlerde görünüyor. Bizce bu fiyattaki bir telefona, daha dikkatli davranılması gerektiğini düşünüyoruz. Eğer eliniz biraz ağırsa, bu cihaza vereceğiniz para çöp olabilir!

Popüler Haberler

İlgili Haberler