Beklenen Telefon Huawei G9 Plus Tanıtıldı

Çin pazarı başta olmak üzere dünyada ilgi ile takip edilen markalardan olan Huawei, orta seviyede çıkardığı fiyat performans ürünleri ile son zamanlarda gündeme gelmeye başladı. Bugün itibari ile Çin’de gerçekleştirdiği bir etkinlik ile beklenen Huawei G9 Plus cihazını tanıtan marka, yine akıllı telefon severlerin ilgisini çekmeyi başardı!

Daha öncesinden Huawei G9 Plus özellikleri ile ilgili haberlerin internete sızdırılmasından sonra şimdi bu tanıtım ile beraber kesinleşmiş görüntüler ve özellikler firma tarafından yayınlandı. Tercih edilen donanımlar ve kasa yapısı, kullanıcıların ilgisini çektiği kadar, bizlerinde beğenisini kazandığını söyleyebiliriz.

Huawei G9 Plus Özellikleri

İlk olarak cihaz 5.5. inç boyutlarında bir ekrana ve bu ekranda 2.5D kavisli bir çerçeveye sahip. Çözünürlük olarak Full HD kaliteye sahip olan cihaz, IPS LCD teknolojisini de barındırıyor. Orta seviyede bir cihaz olan Huawei G9 Plus, 3 GB RAM ve 32 GB depolama birimi ile standart bir bellek hizmeti sunduğunu görüyoruz.

Orta seviyeli cihazların sevilen işlemci Snapdragon 625 8 Çekirdekli ve 2 GHz çekirdek hızına sahip olan donanım yer alıyor. Bunun yanında tercih edilen grafik arabirimi ise Adreno 506 GPU bulunuyor. Ayrıca dikkat çeken bir diğer özellik ise, arka kapağında bulunan parmak izi okuyucu sensörünün bulunması.

huawei-g9-plus

Cihaz üzerinde medya arabirimleri olarak Sony markasına ait 16 MP kaliteli bir kamera yer alıyor. Selfie için ise ideal faz açıklığına sahip ve yüksek çözünürlüklü 8 MP bir kamera bulunuyor. Bu kameralarda çeşitli sensörler ve sertifikalar bulunduğunu da sizlere aktaralım.

Cihaz üzerinde Android 6.0.1 işletim sistemi bulunuyor. Yakın zamanda gelmesi planlanan Android Nougat güncellemesi, cihaz için güncelleme desteği alacağı konularından birisi olarak görünüyor. Ayrıca bu cihazı 3340 mAh bir batarya besliyor. Etkinlik esnasında yapılan tanıtımlar sırasında Huawei G9 Plus kullanım süresi olarak 2 günlük bir performans verdiği de açıklanan bir diğer bilgilerden birisi.

Huawei G9 Plus fiyatı ise Çin pazarında yaklaşık 360 dolar gibi bir fiyata satılırken, diğer ülkelerde bu fiyatın biraz daha yükseleceği tahmin ediliyor. Ülkemizde iste cihazın satışa sunulacağı düşünülüyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler