BBM Yeniden İş Dünyasına Atılıyor

BlackBerry telefonların eskiden ayrı bir yeri olduğunu hatırlıyoruz. Bunu sağlayan özelliklerden biri BlackBerry mesajlaşma servisi BBM olarak biliniyordu. Yalnızca BlackBerry sahiplerinin kendi aralarından kullanabildiği BlackBerry Messenger yüksek güvenlik sunması ve pratikliğiyle beğenileri topluyordu. Öyle ki BlackBerry iş dünyasında oldukça yayılmış durumdaydı. Şirket son yıllarda yaşadığı kötü düşüş ile birlikte BBM’i tüm akıllı telefonlar için yayınladı fakat bu süreçte WhatsApp anlık mesajlaşma servislerinin arasında ağırlığını koymaya başlamıştı. Şu an ise BlackBerry tekrar piyasada faaliyete geçmesiyle birlikte yeni bir BBM yazılımı üzerinde çalışmalar yapıyor.

BBM tamamen değişeceği bir yapılanma sürecine girecek. Uygulama şirketler genelinde yüksek güvenlikli iletişim kurmayı sağlayan bir mesajlaşma platformuna dönüşecek. Kullanıcılara görüntülü, sesli ve yazılı iletişim imkanı sunan BBM bütün verileri uçtan uca koruma sistemiyle güvence altına alacak. Yüksek güvenlik konusuna önem veren meslek ve meslek gruplarının bu uygulamaya rağbet göstermesi bekleniyor. Örneğin, uygulama polisler arasında güvenli bir iletişime yardımcı olurken şirket yöneticilerinin önemli bilgilerinin sızdırılmamasını sağlayacak. BlackBerry’nin uygulama programlama ara yüzü üzerinde çalışmalar yapmak oldukça kolay bir hale gelecek. Böylece üçüncü parti geliştiriciler de BBM’in geliştirilmesine katkı sağlayabilecek.

BBM Eski Başarısını Yakalayabilir Mi?

Şirketler belirli bir ücret karşılığında BBM Enterprise’a üye olarak BBM’in yeni yazılımlı modeline sahip olabilecek. Eskiden oldukça beğenilen BlackBerry uygulaması, BBM Enterprise ismiyle yeniden hayata dönüyor. Eskisi kadar rağbet görüp görmeyeceği ise henüz merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler