Apple’dan iOS’un Yeni Yüzü

Başta Amerika’nın ve tüm dünyanın teknoloji liderlerinden olan Apple, mobil telefonlarında kullanmış olduğu işletim sisteminin yeni sürümü olarak bilinen iOS 10’u geride bıraktığımız günlerde resmen tanıtmıştı. Gerek tasarım yönünden gerek uygulama yönünden birçok yenilik yaptığı görülen Apple‘ın sıradışı mobil işletim sistemi birçok kullanıcısı tarafından olumlu karşılandı. Bununla birlikte daha önceki güncellemelerin dışında cihazlarda yazılımsal hatalar meydana gelmemesi de Apple dünyasında bir olumlu madde olarak görünmekte.

iOS 9 ve daha önceki sürümlerinde son aşamada sade bir kilit ekranı bulunan telefonun kilit ekranından yalnızca kamera açma ve onunla birlikte parola girmeye olanak sağlıyor. iOS 10 ile beraber ekran kısmının saat ayrıldığında yeni bir menü ortaya çıkmakta.

Apple, iOS 10 ile beraber en sıra dışı değişikliğe gitmiş olduğu uygulamalardan biri de iMessage olarak biliniyor. Mesajlara simge eklenebilir animasyon gönderilmesi mümkün. iOS ile birlikte iMessage sıra dışı özelliğiyle dikkat çekmekte.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler