Apple 10 Yıldır Dünyanın En Beğenilen Şirketi

Apple adından başarılarla söz ettirmeye devam ediyor. 2017 yılının ilk çeyreğinde iPhone satışlarıyla yeni bir rekora imza atan şirket bu süreçte 78,4 milyar dolar gelir elde ederken kar oranı 17,8 milyar dolar olarak belirtilmişti. Şimdi ise Apple‘ın başarısı Amerika’nın en eski ve ünlü iş dergilerinden Fortune tarafından taçlandırıldı. Fortune, dünyanın en beğenilen şirketinin Apple olduğunu açıkladı. Üstelik şirket 10 yıldır bu unvanı kimselere kaptırmadan taşıma başarısını da gösteriyor.

Dünyanın en beğenilen şirketleri 3800 yönetici, analist ve endüstri uzmanının bir araya gelerek gerçekleştirdiği değerlendirmeler sonucunda belirleniyor. Apple 700 milyar doların üzerindeki piyasaya değeriyle birinciliği elde ettiği listede ikinciliği ise Google‘ın ana şirketi olan Alphabet yer alıyor. 575 milyar dolarlık piyasaya değeri bulunan Alphabet‘in ardında ise Microsoft 500 milyar dolarlık piyasaya değeriyle yer alıyor. Piyasa değerlerinin aksine dünyanın en beğenilen şirketleri bazında oluşturulan sıralamada ise son zamanların iddialı platformu Amazon ikinci sırada yer alırken Starbucks ise üçüncü oluyor. Berkshire Hathaway ve Disney ise listede Starbucks‘ı takip ediyor. Dünyanın en beğenilen şirketleri sıralamasında 9. sırayı ise Facebook ve Microsoft paylaşıyor.

Apple Adını Başarılarla Duyurmaya Devam Edecek

Ayrıca geçtiğimiz kasım ayında açıklanan  Interbrand En İyi Global Markalar 2016 listesinde Apple en değerli marka unvanına sahip olmuştu. Bu listede de Apple‘ın yıllardır birinciliği kimseye bırakmadığını hatırlatalım. Merakla beklenen iPhone 8 ve yeni iPad’i piyasaya sürme hazırlığı içerisindeki Apple‘ın yeni başarılar elde etmesi ise kaçınılmaz olarak görülüyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler