Android 7.0 N’in İsmi Ne Olacak?

Dünya genelinde akıllı telefonların büyük bir bölümünde kullanılan Android işletim sisteminin yeni versiyonu geliyor. Henüz üzerinde çalışmalar devam etmekte olup yeni versiyonun ismi ise gizli tutuluyor.

İlk etapta Android N adı verilerek yeni sürümün ismi hakkında ipucu verilmiş olsa da tam ismi açıklanmadı. Bu süreç içerisinde Google tarafından dünya genelinde de kullanıcılardan isim önerileri almaya başlandı.

Türkiye’den Android N İçin İsim Önerisi

Dünya genelinde birçok farklı öneri ortaya atılsa da ülkemizden ise Android Namık tatlısı en çok önerilen isimler arasında dikkat çekti. Ülkemizde tamamen mizaha yönelik olarak tavsiye edilen bu ismin Google tarafından kabul görmeyeceği ise herkes tarafından biliniyor.

Yeni Sürümün İsmi Ne Zaman Açıklanacak?

Google tarafından geçtiğimiz günlerde Twitter’da yapılan paylaşımda Android N’in isminin önümüzdeki haftalarda açıklanacağı ifade edildi. Birçok isim tahmini yapılsa da Google tarafından beklenmeyen sürpriz bir ismin de açıklanabileceği bekleniyor.

Önümüzdeki haftalarda Google Android N’in isminin açıklanması için Google kapsamında bir etkinliğin de düzenleneceği ortaya çıkan haberlerde yer alıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler