Amerikalı’lar iPhone Kullanımında Önde

Apple‘ın harika telefonları içerisinde yer alan iPhone 7 duyurmasının peşin sıra satış uzmanlarının yapmış olduğu istatistiklerde kullanılmakta olan iPhone‘ların ortalama yüzde 30’unun 3 yaşından küçük olduğu sonucuna varıldı.

Konuyla ilgili özel bir şirkete gerçekleştirdiği araştırma sonucunda çıkan verilere dayanarak 100 milyondan fazla olan iPhone istatistik verilerine göre, geride bıraktığımız ağustos ayında yer alan iPhone satışlarının yaklaşık yüzde 32’lik kısmında 2013 senesi ya da daha öncesinde piyasaya sürülmüş ve satın alınmış telefonlardan oluştuğu belirtilmekte.

iPhone 5S yüzde 17’lik satın alma oranı ile dikkatleri çekerken, iPhone 4S ve diğer modellerde ciddiye alınır satış rakamlarında yer aldığı ifade ediliyor. Tabi bu rakamlar içerisinde ilk iki sırayı 2014 yılının iPhone 6S olarak ifade edilirken geride bıraktığımız yıl iPhone 6s yüzde 30 seviyelerinde yer aldığı belirtilirken, Apple’ın bu seneki son sürümü olan 4 inçlik iPhone SE ise yalnızca yüzde 2 gibi bir seviyede kalabildi.

Tabi bu şirketin yine yapmış olduğu istatistik sonuçlarına göre Amerikalı iPhone kullanıcılarının diğer dünya ülkelerinde kullanılan iPhone kullanıcılarına göre 3 ay daha fazla telefon kullanabilme yapısına sahip oldukları sonucu da ortaya çıktı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler