3 Aşamada Telefon Isınma Problemini Çözün

Akıllı telefon kullananların büyük bir kısmı ısınan telefonlardan şikayetçidir. Elektronik cihazarın bütününde meydana gelen ısınma konusu, akıllı telefonlarda etkin bir soğutma sistemi olmaması sebebiyle bu cihazları daha çok etkisi altına almakta. Isınma, akıllı telefon yapısındaki enerji döngüsünün yavaşlamasına sebep olur ve buna bağlı şekilde hem performansta azalma meydana gelir, hem de enerji tüketimi artarak ısınma meydana gelir.

Telefonun ısınmasını engellemek için;

Sürekli olmasa da akıllı telefonlarda yer alan kablosuz bağlantılarının (Bluetooth, Wi-Fi, mobil veri gibi) telefonu ısıttığı yaygın olarak bilinmekte. Kullanmadığınız bağlantıları kapatmak cihazınızın soğumasına yardımcı olarak performansını da artıracaktır.

Bazı akıllı telefon kamera açık olduğu sırada ısınma problemi yaşar. Bunun sebebi ise kamera donanımının fazla güç kaybetmesinden kaynaklıdır. Kamera kullanırken telefonunuzun ısınmasına engel olmak için kameranızın megapiksel ayarını düşürmenizde fayda var.

Zarar veren ciddi yazılımlar ya da insanlar arasında sık anılan adı ile virüsler de akıllı telefonların ısınmasına sebep olmaktadır. Arka kısımda işlemler yapan ayrıca işlem süresini geniş tutarak donanımlara daha fazla işlem yükleyen bu yazılımlardan kurtulmak telefon için en faydalı adım olacaktır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler