Yeni Sony PlayStation 4K Geliyor

Oyun konsolu denilince akla gelen ilk firmalardan biri olan Sony, bu ününü devam ettirmeye oldukça kararlı. İlk büyük çıkışını Sony PlayStation 3 ile yapan dev firma PlayStation 3 ile yakaladığı dev çıkışı yeni nesil konsollarla da devam ettirdi. 3 serisinden sonra gelen ve yeni nesil konsol olarak adlandırılan Sony PlayStation 4 serisi de kısa süre içerisinde beklenen satış rakamına ve daha da üstüne çıkmayı başarmıştı. Elde ettiği bu başarıyla beraber artık PlayStation 4 için yeni dedikodularda ortaya atılmaya başlanmıştı. Sony serinin yeni konsollunun bu bağlamda özelliklerini biraz daha güçlendireceğini açıklamıştı.

Sony PlayStation 4 Neo’nun Sonrası Da Var

Bu bağlamda serinin yeni konsolları Sony PlayStation 4 Neo adı ile geleceğinin haberi verilmişti. Yeni nesil konsollara özellik bakımında birçok yenilik ekleyecek ve donanımsal güçlendirmeler yapılacak olan Neo sürümünün ise yeni oyun konsolu için bir seri bitişi olmadığı belirtilmişti. Zira bu aşamadan sonra da yeni nesil konsolların başka geliştirmeler elde edeceği de gündeme geldi. Ortaya atılan iddialara göre Sony PlayStation 4 Neo çalışmasından sonra bir kez daha cihaz güncellemesi yapacak. Bu kez yeni cihaz güncellemesiyle beraber Sony PlayStation 4K adı verilen konsollar piyasaya sürülecek. Piyasaya sürüleceği iddia edilen yeni seri için ise bir açıklama yapılmamıştı. Resmi açıklamanın gelmemesi ise kafaları bir hayli karıştırmıştı.

Sonunda Beklenen Açıklama Geldi

Tüm bu iddiaların ardından ise beklenen açıklama geldi. Sony tarafından yapılan resmi açıklamada söz konusu iddialar doğrulandı. Yapılan doğrulama açıklamasında kullanıcılara çok daha iyi bir oyun deneyimi sunacak olan Sony PlayStation 4K haberi verildi. Üst düzey grafiklerle beraber kullanıcılara çok daha yüksek donanım özellikleri sunması beklenen yeni konsolların ne zaman piyasaya sürüleceği ise merak konusu oldu. Zira şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada konsolların çıkış tarihiyle ilgili olarak her hangi bir detay verilmedi. Fakat yapılan ilk açıklamaya bakılacak olursa 2016 yılı içerisinde yapılacak olan E3 fuarında Sony’nin yeni nesil konsolları için her hangi bir tanıtım yapılmayacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler