Xbox Yaz Güncellemesi İçin Geri Sayım Başladı

Microsoft’un oyun konsolu alanında ki amiral gemisi olarak gösterilen Xbox için geçtiğimiz günlerde yeni nesil bir modellerin duyurusu yapılmıştı. Geçtiğimiz sene gelen yeni Xbox One modeli ile yeni nesil oyun konsolu teknolojisine de giriş yapan Microsoft, bu alanda en yakın rakibi olan Sony’nin de bir adım gerisinde kalmıştı. Satış rakamlarına da doğrudan yansıyan durum için Microsoft yeni bir strateji de belirledi. Microsoft tarafından yapılan yeni atılımlarla beraber artık Xbox One için yeni bir ürün tasarımı yapıldığı açıklandı. Xbox One için yeni kasa ve yeni özellikler getirecek olan yeni oyun konsollarının piyasaya çıkış tarihi merakla beklenirken dev firma geçtiğimiz günlerde mevcut Xbox serileri için de yaz güncellemesi yayınlayacağını da açıklamıştı.

Güncelleme Çok Şeyi Değiştirecek

Güncellemenin tarihi yaklaştıkça güncellemenin yeni detayları da belli olmaya başladı. Bu noktada ilk olarak yeni güncelleme ile konsolların artık bilgisayar uyumu sağlayacakları da dile getirildi. Söz konusu güncelleme sayesinde artık kullanıcıların bilgisayar oyunlarını da Xbox konsollarda ücret ödemeden oynayabilecekleri açıklandı. Tabi şuan için bu oyunların desteklerinin sınırlı olacağı ve henüz Microsoft tarafından birçok oyun için yeni anlaşma yapılmadığını da belirtelim. Söz konusu sistemin ise yakın zamanda genişletilmesi de bekleniyor.

Dil Destekleri Artacak

Gelen güncelleme ile kullanıcılara sunulan tek yenilik de bilgisayar oyunları ile Xbox oyunlarını bir araya getirmek olmayacak. Bunun dışında Xbox oyun konsollarının da bilgisayar üzerinden kontrol edileceği de belirtiliyor. Özellikle Windows 10 kullanıcılarının kullanılan yeni güncelleme ile doğrudan oyun konsollarına kullanıcıların erişebileceği de açıklandı. Söz konusu büyük güncelleme sayesinde değişecek bir diğer özellik ise dil destekleri olacak. Zaten Xbox’ın dil desteği konusunda birçok ülke dilini desteklediği de biliniyor. Fakat yeni güncelleme ile hem oyun içi hem de menü içi dil desteklerinin çok daha fazla sayıda olması bekleniyor. Tüm bu güncellemelerinde yakın zamanda yaz ayları bitmeden indirilmeye açılacağı da belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler