Xbox Scorpio İçin Kötü Haber

Yeni nesil konsollar olarak piyasaya çıkarılan Xbox One oyun konsollarıyla Microsoft hayran kitlesini epey bir sevindirmişti. Gerek gelişmiş sensör kullanımlarıyla gerekse de verdiği oyun destekleriyle epey bir ilgi gören Xbox One, büyük oranda ilgi görmesine karşın Sony’nin yeni nesil konsollarından bir adım geri kalmıştı. Özellikle grafikler konusunda istediğini tam olarak elde edemeyen Microsoft bu gelişmelerin ardından ise radikal bir karar daha aldı. Dev teknoloji firması aldığı kararla beraber bu açığı kapatmak için ise yeni konsollarını duyurdu. Aradan çok kısa bir süre geçmesine rağmen yeni konsollarını duyuran Microsoft, şimdilerde ise duyurusu yapılan Xbox Scorpio ile gündemde. Bir önceki konsol serisine göre çok daha başarılı çözümler sunacak olan Xbox Scorpio için detaylar ise yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Xbox Scorpio Sadece 4K Televizyonda Geçerli

Microsoft tarafından henüz konsol özellikleri için detaylı bir tanıtım yapılmadı. Fakat firma yetkilileriyle dün yapılan bir söyleşide ilginç detaylar ortaya çıktı. Ortaya çıkan detaylar ise aslında kullanıcıları epey bir üzdü. Zira detaylarda aslında Xbox Scorpio konsolların 4K özelliği vurgulandı. Fakat tüm bu özelliklerin kullanılabilmesi için kullanıcıların mutlaka gerçekten 4K görüntü verebilen televizyonlara sahip olmaları gerektiği belirtildi. Eğer kullanıcı da 4K televizyon yoksa yapılan açıklamaya göre Xbox Scorpio bir önceki konsol Xbox One ile hiçbir fark barındırmayacak. Yani açıkçası 4K televizyonunuz yoksa o zaman Xbox Scorpio almanın bir mantığı da olmayacak.

 Xbox Scorpio Fiyat Dengesi Korkutuyor

Açıklanan bu detaylara göre Xbox Scorpio bekleyenlerinde büyük oranda hüsrana uğradığını söylemek gerekiyor. Zira sadece bu açıklamalara bakacak olursak bile aslında Xbox Scorpio hemen herkesin alabileceği bir konsol olmayacak. 4K televizyon fiyatlarını bir de Xbox Scorpio için düşünülen 3 bin TL civarındaki fiyat aralığını düşünürsek Xbox Scorpio ulaşılması zor bir konsol olacak. Bu konuda Microsoft her hangi bir adım atacak mı bilinmez ama son dönemde Sony’nin ele aldığı üstünlüğü Microsoft’un Xbox Scorpio ile kapatması zor gibi gözüküyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler