XBOX One Yeni Slim Versiyonunun Detayları Sızdı

Yeni nesil konsol denildiği zaman akla iki firma geliyor. Bunlardan biri Sony bir diğeri ise Microsoft. Her iki firmanın da yeni nesil konsollarla artık oyun severlere epey farklı bir dünya sunduklarını söyleyebiliriz. Tabii her iki markanın da birbirlerinden üstün veya alçak olan özellikleri yok değil. Ama bu alanda sadece satış rakamlarına bakacak olursak XBOX One yeni nesil konsolların bir adım önde olduğunu söylemek gerekiyor. Bu alanda büyük başarı elde eden XBOX One konsolların her sene olduğu gibi bu senede elde ettiği başarıyla beraber yenilenmiş yüzünün hazırlıklarının da başladığını duyurulmuştu. Microsoft tarafından yapılan duyuru sonrasında ise beklenen haberler yavaş yavaş gelmeye başladı. Zira konsolun yeni versiyonunun detayları geçtiğimiz günlerde de sızdırıldı.

4K Desteği Ve İnce Kasa

 XBOX One Slim adıyla piyasaya sürülecek olan yeni nesil konsolun ikinci versiyonunun belli olan ilk detayı ise 4K desteği verecek olması. Bu sayede oyunları çok daha net görüntü ve çok daha gerçekçi bir ortamda oynama fırsatı bulacak olan oyunculara ekstra birçok özellikte sunulacak. Bu noktada yaşanacak en büyük değişimlerden birinin de Slim yani ince kasa olacağı bildiriliyor. Eski tasarıma göre en az yüzde 40 kadar daha ince olacağı düşünülen yeni kasa modelinin de görseli şimdiden internete sızmaya başladı. İlk olarak Twitter üzerinden sızdırılan görsellere yakın zamanda yenilerinin de gelmesi bekleniyor.

Kontrollerde Değişecek

Yeni kasa tasarımı ve daha ince detaylarla beraber iddialara göre XBOX One Slim cihazlarında kontrollerde değiştirilecek. Çok daha hafif ve boyutları da biraz daha küçük olacağı düşünülen yeni kontrol cihazlarının detaylarının neler olacağı ise merak konusu oldu. Zira henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Tüm detayların ve resmi açıklamanın ise E3 fuarında Microsoft tarafından yapılması bekleniyor. O döneme kadar ise ancak sızdırılan bilgilerle tahmin yapılacak gibi. Zira yeni konsollarda şuan için 2TB hafıza desteğinin geleceğinden başka bir teknik detay paylaşılmadı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler