Xbox One S Çıkış Tarihi Açıklandı

Microsoft’un yeni nesil konsol teknolojisi olarak piyasaya sürdüğü Xbox’ın yeni sürümü Xbox One, piyasaya çıktığı ilk andan itibaren kullanıcıların büyük oranda beğenisini kazanmaya başlamıştı. Her ne kadar yeni sistemi sayesinde Xbox One beğeni toplamış olsa da gerek teknik özellikler gerekse de kullandığı teknolojilerden dolayı Microsoft bu alanda Sony’nin biraz gerisinde kalmıştı. Konsolların yaşadığı bu sorunu çözebilmek için ise Microsoft bir açıklama yayınlamış ve yayınladığı açıklamada da ilk versiyona göre çok daha başarılı olması beklenen yeni bir konsol duyurmuştu. Yapılan duyuruyla beraber Xbox One S ismi de ortaya çıktı.

Xbox One S Özel Sürümlerde Göründü

Tüm bunlarla beraber Microsoft tarafından yapılan duyurunun hemen ardından Xbox One S için özel tasarımlarda ortaya çıkmaya başlamıştı. İddialara göre sınırlı sayıda üretilmesi beklenen ve temaları ünlü oyunları ya da dizilere yönelik olan birçok Xbox One S de üretilecek. Fakat bu konuda Microsoft yaptığı açıklamada sadece sınırlı sayıda özel bir tasarım olduğunu belirtmişti. Ardı ardına gelen haberler sonrasında Xbox One S için özellik belirlemesi de yapılmaya başlanmıştı. Açıklanan teknik özelliklere göre Xbox One S’in eski konsollara göre %40 daha ince olacağı 4K destekleyeceği ve yeni görüntü teknolojilerini kullanıcılara sunacağı bildirilmişti. Ardı ardına gelen özellik açıklamalarının yanı sıra konsolların çıkış tarihi de merakla beklenmeye başladı.

2 Ağustos İşaret Edildi

Bu noktada Microsoft’a oldukça yakın olduğu belirtilen kaynaklardan biri iddia ortaya atıldı. Henüz kesin olarak Microsoft tarafından yayınlanmasa da gelen bilgilere göre yeni versiyon konsolların çıkış tarihi için de 2 Ağustos gösterildi. Windows 10 içinde büyük güncelleme tarihi olarak verilen tarihin Xbox One S çıkış tarihi de olacağı iddiası henüz kesinleşmemiş olsa da şimdiden konuşulmaya da başladı. Bu noktada satışın tüm dünya genelinde mi açılacağı yoksa belli bölgelerde mi sınırlı kalacağı ise bilinmiyor. Bunun içinde firmanın bir tarih ve çıkış stratejisi açıklaması bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler