Valve’den VR Teknolojisinin Sınırlarını Zorlayacak Oyunlar Geliyor

Son zamanlarda sanal gerçeklik gözlüklerine olan ilgi gittikçe yükselirken başarılı olarak nitelendirebileceğimiz VR oyunlarının sayısı için aynı şeyi söylemek mümkün değil. VR cihazlarına olan ilginin daha fazla olması beklenirken bu noktada büyük oyun geliştiricilerin bu alana yeterince yönelmemesinin büyük bir payı bulunuyor. Şimdi ise VR kullanıcılarını sevindirecek ve cihaz olan ilgiyi daha da arttıracak bir gelişme yaşanmış durumda. Dünyanın en büyük oyun firmaları arasında sağlam bir yeri bulunan Valve, üç farklı VR oyunu geliştireceklerini resmi olarak duyurdu.

VR alanında da farkını ortaya koymak isteyen Valve, Half Life ve Portal gibi beğenileri toplayan oyunların yapımcısı. VR oyunları kullanıcılarına eğlenceli bir oyun deneyimi yaşatsa da gerçek bir oyun konusunda eksiklikleri bulunuyor. Valve ise VR teknolojilerinin sınırlarını zorlayacak nitelikte gerçek oyunlar geliştireceklerini ifade ediyor. Ayrıca, Reddit’te geçen bir habere göre Gabe Newell tarafından yapılan açıklamada tek kişilik bir oyun geliştirildiği belirtilmiş durumda. Bahsi geçen oyunun ise üç adet VR oyunuyla ilgili olup olmadığı henüz net değil.

HTC’nin Valve ortaklığı sonucu geliştirilecek oyunların HTC Vive haricinde diğer cihazlarda bulunup bulunmayacağı hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Fakat oyunların HTC Vive’a özel olması yüksek bir ihtimal olarak değerlendiriliyor. Valve’in hali hazırdaki oyunlarını VR teknolojisine mi uyarlayacağı yoksa yepyeni yapımlar mı gerçekleştireceği konusunda net bilgiler bulunmuyor. Bütün bu detaylar ise merakla bekleniyor.

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler