Uncharted oyununun filmi yapılıyor!

Uncharted oyunu çıktığı günden bu yana oyuncular tarafından büyük ilgi görmüştü. Nihayetinde filmi yapılması planlar dahilindeydi. Bir arpa boyu ilerleme kaydedilemeyen filmi için şimdi iyi haberler geliyor.

Uncharted serisi Playstation için yapılan exclusive bir oyun. Yani sadece Playstation için yapılıyor. Başka bir konsolda veya bilgisayarda oynama şansınız yok. Zaten yapımcısı Sony. Hal böyle olunca böyle kaliteli bir oyun hem hikayesiyle hem grafikleriyle zaman içerisinde efsane haline gelemezdi. Hatta Playstation denilince akla gelen ilk 10 oyun arasında rahatlıkla sayılabilir.

Efsane olmuş ya da beğenilmiş her oyun gibi bu oyununda filmi çekilmek istendi. Ancak bu aşamada birçok sorun çıktı.

Nihayet Uncharted oyunu film oluyor!

Hayata geçirilemeyen oyun serisinin filmi hakkında atılan adımlar ise ümit verici. Nihayetinde The Grey filmini yöneten Joe Carnahan yaptığı açıklama ile Uncharted filminin senaryosunu kendisinin yazacağını bildirdi.

uncharted-movie-writer-joe-carnahan

Carnahan aslında oyunun konusuna da yabancı değil. Modern Inldiana Jones olarak tanımlanan Uncharted oyunun kahramanı Nathan Drake gibi Carnahan da küçük yaştan beridir benzer konulara ilgisinin bulunduğunu söylüyor. Tabi bu açıklama aslında politik mi gerçekten böyle mi, bilemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var ki bu isim filmin yönetmeni olarak görev almayacak.

Carnahan aynı zamanda şu aralar Bad Boys filmini yönetiyor. Bu açıdan bakıldığında sadece senaryo konusunda destek vermekle yetinecek gibi gözüküyor.

Kişisel endişem bu filmin de başarısız olma ihtimali. Her ne kadfar oyunların filmleri yapılmış ve eleştirmenler b azılarını beğenmiş olsa bile, işte bu film olmuş, bu oyunu yansıtıyor diyebileceğim henüz iyi bir örneğe pek rastlamadım.

Ne Tomb Rider (Lara Croft) ne Resident Evil ne de son örnek World of Warcraft bekleneni verebilmiş değil. Hatta bir takım kaygılardan dolayı filmlerin oyunların ruhunu yansıtmaktan çok öte olduğunu düşünüyorum. Zaten Street Fighter gibi daha çok çizgi filme benzeyen filmleri ise hiç konuya dahil etmeye gerek yok.

Uncharted serisi, Uncharted 4: A Thief’s End ile son oyunu iler karşımıza çıkmıştı. Çoğu kişi oyunun sona erdiğini düşünse de Sony’nin bu oyun üzerinden en az iki – üç oyun daha yapmasını bekliyorum.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler