Street Fighter V İçin En Kapsamlı DLC Geliyor

Bir dönemin atari oyunu olan ve hatta sadece bu oyun için atari salonlarında özel oluşturulmuş makinalarını bile gördüğümüz efsane oyun Street Fighter, şimdilerde yeni nesle ayak uydurmaya çalışıyor. Yeni nesil bilgisayarla ve konsollar için iki senedir yenilenmiş olan versiyonlarıyla piyasaya sürülen atari efsanesi Street Fighter, son olarak Street Fighter V ile oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. Daha önce yayınlanan oyundan farklı olarak çok daha başarılı grafiklere ve oynanışa sahip olan Street Fighter V’in en büyük eksiği ise hikaye modu olmamasıydı. Kapsamlı bir hikaye modu sunmaktansa çok daha dar bir hikaye moduna izin veren ve genelde eşli oyunda ön plana çıkan Street Fighter V sonunda bu eksiğini de kapatıyor.

Yeni DLC Bu Ay İçerisinde Geliyor

Açıklanan bilgilere göre hikaye modu Street Fighter V’e DLC olarak geliyor. Bu ay içerisinde çıkarılması beklenen yeni DLC ile beraber artık oyuna kapsamlı bir hikaye modu gelecek. Hikaye moduyla ilgili olarak verilen detaylara göre hikaye iki farklı bölüm içerecek. İki farklı şekilde seçim yaparak hikayeye başlayacaksınız. Hikaye modunda istediğiniz seçimi yaptıktan sonra oyuna başlayacaksınız. Tabi seçilen karakterde hikayeyle doğrudan bağlantılı olacak. Bununla beraber yeni DLC ile gelen hikayenin yaklaşık olarak 3-4 saat gibi bir süreye sahip olacağı düşünülüyor.

Tüm Karakterler Açılacak

Yeni DLC ile hedef alınan ana konu oyunun hikayesi. 3-4 saat gibi bir hikaye eklenecek olan DLC’de her ne kadar ana konu hikaye olsa da bunun yanında birçok farklı yenilikte gelecek. Oyuna ekstra birçok kostüm ve benzeri ögeler ekleyecek olan DLC’nin diğer tüm oyun karakterlerini de oyuna ekleyeceği bildirildi. Yani artık tüm Street Fighter karakterlerini görebileceğiz. Sunduğu tüm bu yeniliklerle beraber oyunun satış rakamlarına doğrudan etki edecek olan yeni DLC’nin ne zaman geleceği kesin değil. Fakat Capcom tarafından yapılan açıklamaya göre bu ay içerisinde kesin olarak yeni DLC ile karşılaşacağız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler