Steam Yaz İndirimlerinde Şok Karar!

Geçtiğimiz günler içerisinde sizlerle Steam oyun platformunun gerçekleşeceği yaz indirimlerinden bahsetmiştik. Gelenekselleşmiş olan bu indirim şenliği, yaklaşık 11 gün sürüyor. 11 gün süre ile Steam üzerinde birçok oyun %90 seviyesine kadar indirimle buluşuyor. İyi bir oyuncu iseniz veya oyun oynamayı seviyorsanız, işte oyun almanın tam zamanı!

CS GO İçin Steam’den Ambargo Geldi

Bildiğiniz üzere Steam, oyunların multiplayer olarak oynanmasını sağlayan ve büyük çapta kaçak oyun kullanımını önleyen önemli bir sistem olarak karşımıza geliyor. Artık e-Sport takımların kurulduğu ve her yıl onlarca yarışması düzenlenen steam multiplayer oyunları, oyun yapımcıların yüzünü güldürmeyi başarıyor. Bu oyunlardan biri olan Counter-Strike: Global Offensive anlık olarak milyonlarca oyuncuyu serverlarda birbirleri ile çeşitli planlarda oyun oynamasını sağlıyor.

Yaz indirimleri ile beraber grafik anlamıyla pek harika olmasa da rekabetin üst düzeyde olduğu bu oyun 12 TL fiyatına düştü. Bu oyunu daha hiç oynamamış kullanıcılar için güzel bir haber olsa da eski kullanıcılar için ambargo ile geldiğini hatırlatalım. Yani bu oyunu kendiniz haricinde başka bir şekilde alamıyorsunuz. “Arkadaşıma hediye edeceğim” seçeneği ile alınarak hem yaz indirimlerinde alışveriş yaparak puan kazananları engellemeye çalışan Steam, şimdiden başarılı olmuş gibi görünüyor.

maxresdefault

CS GO Neden Hediye Olarak Alınmıyor!

Oyun dinamikleri arasında rütbe sistemi bulunuyor. CS: GO oyunu içerisinde bulunan rütbe sistemi ile insanlar daha adil takımlar halinde yarışıyor ve oyun oynuyor. Ancak her sene Steam indirim günlerinde onlarca ve hatta yüzlerce CS: GO hesabı satın alınıyor ve “Smurf” tabirine sahip kullanıcılar yönetiyor. Oyunu iyi bilen bu sahte kullanıcılar, rütbe sisteminin en altından başlayarak daha oyunu bilmeyen kullanıcılara yaptığı haksız rekabet ile adaletsizlik oluşturuyor.

steam-in-efsane-yaz-indirimleri-suresinde-cs-go-hediye-etmek-yasaklandi-705x290

CS: GO Karaborsaya Düşüyor!

İndirim zamanı CS GO hesabı depolayan bazı kesimler, çeşitli platformlarda bu hesapları tekrar satışa çıkartıyor. Kendi sitesi üzerinde pahalı olan bu ürün, indirimlerden sonra kara borsada daha uyguna bulunabilir olması; Steam’ın yaptığı indirim politikasına ters düşüyor.

Steam bu kararıyla birçok oyuncuyu kızdırmış olsa da, adaletli bir çözüm yolu bulmuş gibi görünüyor. Gerçekten arkadaşına hediye etmek isteyen birisi için ise bu ambargonun 4 Temmuz gecesini biteceğini hatırlatalım.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler