Steam Artık Windows Phone Sistemlerde

Microsoft’un akıllı telefon devi Nokia’yı satın almasıyla beraber artık sektörde Microsoft’un kendi adıyla piyasaya sürmeye başladığı telefonları görmeye başladık. Nokia’nın devamı olarak gösterilen telefonlarda en büyük yeniliklerden biri ise artık Windows Phone işletim sistemlerinin telefonlara eklenmesi oldu. Windows işletim sisteminin telefonda olma fikri ise pek de beğenilmedi. Zira işletim sisteminin uygulama destekleri konusunda ciddi sorunlar yaşadığını da söylemek gerekiyor. Özellikle sosyal medya desteklerini vermemesi Windows Phone işletim sisteminin en büyük sorunlarından biri olarak gösteriliyor. İşletim sistemi nedeniyle satış rakamlarında da olumsuz etkilendiği Microsoft, yavaş yavaş bu olumsuzluktan da kurtulmaya başladı. İlk olarak Instagram desteğinin gelmesinin ardından şimdilerde de Valve ile Microsoft arasında yeni bir ortaklık kuruldu.

Steam Artık Windows Phone Desteğini Açtı

Kurulan ortaklığın ilk ürünleri de gelmeye başladı. Zira açıklanan yeni bilgilere göre Steam mobil versiyon için artık Windows Phone desteği getirildi. Dijital oyun platformları arasında en başarılı olanı olarak gösterilen Steam’in artık Microsoft’un akıllı telefonlarında da yer alacak olması kullanıcılardan da büyük beğeni topladı. Valve tarafından açıklanan destekle beraber artık Windows Phone üzerinden de Steam’in bazı işlevlerini yerine getirebileceğimiz açıklandı. Bu noktada paylaşılan detaylar ise beğeni toplamaya yetiyor.

Artık Steam Guard Desteği Kullanılabilir Hale Geldi

Bu noktada belli olan detaylara göre artık kullanıcılar Steam üzerinden profillerine giriş yapabilecek. Mağaza uygulamalarını olduğu gibi görebilecek olan kullanıcılar buradan da istedikleri oyunu satın alabilecek. Oyun, uygulama gibi Steam ürünlerini çok kolay bir şekilde mobil platforma üzerinden alabileceksiniz. Bunun dışında profilinizde yer alan arkadaşlarınızı ve arkadaş isteklerini de görebileceksiniz. Tüm bunların dışında Steam için geçerli olan güvenlik önlemleri için de yeni adımlar atılacağı duyuruldu. Bu noktada Steam Guard adı verilen ve mobil teknolojilerle Steam güvenliği kodu onaylaması gerektiren sistemde artık Windows Phone serisinde yer alacak. Bu sayede kullanıcılar hesaplarının güvenlik seviyelerini en yükseğe çıkartılabilecek. Tüm bunlarla beraber artık Windows Phone işletim sistemlerinin de desteğinin giderek artmaya başladığını da söylemek mümkün.

Popüler Haberler

İlgili Haberler